31 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Chińscy turyści zostają powitani przez VIP-ów wraz z rozpoczęciem programu bezwizowego w Tajlandii

Chińscy turyści zostają powitani przez VIP-ów wraz z rozpoczęciem programu bezwizowego w Tajlandii

BANGKOK, 25 września (Reuters) – Chińscy turyści przybywający do Bangkoku otrzymali w poniedziałek przyjęcie dla VIP-ów, a premier Sritha Thavisin osobiście przyjęła pierwszą grupę gości przybywających do Tajlandii po tym, jak Tajlandia anulowała wizy wjazdowe dla chińskich obywateli, aby ożywić swoją kluczową branżę turystyczną.

Tancerze w tradycyjnych strojach i lalkarze wystąpili dla zdumionych gości, którzy przylecieli samolotem z Szanghaju. Wielu zatrzymało się, aby zrobić sobie selfie ze Sreethą.

Turystyka jest kluczowym czynnikiem napędzającym drugą co do wielkości gospodarkę Azji Południowo-Wschodniej, znaną ze wspaniałych plaż i tętniącego życiem życia nocnego, a ożywienie branży mocno dotkniętej pandemią jest jednym z priorytetów nowo wybranego Srithy, który odziedziczył słabą gospodarkę.

Jednak problemy gospodarcze Chin po pandemii doprowadziły do ​​spadku liczby turystów przybywających z największego rynku Tajlandii, a Sretha ma nadzieję, że zniesienie wiz pomoże rozwiązać tę sytuację.

„Jesteśmy pewni, że ta polityka pobudzi gospodarkę” – powiedział premier reporterom na lotnisku Suvarnabhumi, dodając, że bezpieczeństwo turystów będzie priorytetem.

Program bezwizowego obowiązuje od 25 września do lutego przyszłego roku. Rząd spodziewa się, że w tym pięciomiesięcznym okresie odwiedzi nas 2,88 miliona Chińczyków, czyli nieco więcej niż 2,34 miliona Chińczyków, którzy odwiedzili ten kraj w tym roku.

Turysta Go Si (25 lat), który po raz pierwszy jechał ze znajomymi do Tajlandii, stwierdził, że zwolnienie z obowiązku wizowego pomogło przyciągnąć nowych gości, ułatwiając wjazd.

„Więcej chińskich turystów przyjeżdża do Tajlandii na wakacje, ponieważ jest to już bardzo wygodne” – powiedział.

READ  Szwedzka straż przybrzeżna wykryła czwarty wyciek z rurociągów Nord Stream

Przed pandemią Chiny były największym źródłem turystów w Tajlandii – w 2019 r. przyjechało 11 mln z łącznej liczby 39,9 mln turystów i wydano 1,91 bln bahtów (53,11 mld dolarów).

Chińscy turyści twierdzą, że Tajlandia przyciąga ich plażami i jedzeniem.

„Tutaj owoce są niesamowite, szczególnie durian” – powiedział 53-letni Yi Weihe, który powiedział, że jest także właścicielem nieruchomości w turystycznym mieście Pattaya, położonym przy plaży.

W tym roku Tajlandię odwiedziło 19 milionów gości.

(1 dolar = 35,9600 bahta)

Dodatkowe raporty Panarat Thepjumbanat. Pod redakcją Mirala Fahmy’ego i Gerry’ego Doyle’a

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Uzyskanie praw licencyjnychotwiera nową kartę