24 lipca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Spotify będzie klonować głosy podcasterów i tłumaczyć je na inne języki

Spotify będzie klonować głosy podcasterów i tłumaczyć je na inne języki

Co by było, gdyby twórcy podcastów mogli przełączyć przełącznik i natychmiast mówić w innym języku? Takie jest założenie nowej funkcji transliteracji opartej na sztucznej inteligencji Spotify, która odtwarza podcasty w innych językach za pomocą głosu gospodarza podcastu.

Firma nawiązała współpracę z kilkoma twórcami podcastów, aby przetłumaczyć ich anglojęzyczne odcinki na hiszpański za pomocą nowego narzędzia, a w nadchodzących tygodniach planuje udostępnić tłumaczenia na język francuski i niemiecki. the Pierwsza partia odcinków Wystąpi w nim kilka wielkich nazwisk, w tym Dax Shepard, Monica Badman, Lex Friedman, Bill Simmons i Steven Bartlett. Spotify planuje poszerzyć kolekcję o m.in Możliwość ponownego obejrzenia z Dzwonienie A jego następny program to Trevor Noah.

Oto jedno z tłumaczeń odcinka programu Fridmana na Spotify:

Podstawą funkcji tłumaczenia jest narzędzie do transkrypcji Whisper OpenAI, które może transkrybować mowę angielską i tłumaczyć inne języki na angielski. Ale Spotify wykracza poza zwykłe tłumaczenie mowy na tekst, ponieważ funkcja ta przetłumaczy podcast na inny język i odtworzy go w syntetycznej wersji głosu podcastera.

„Dopasowując się do głosu twórcy, transliteracja daje słuchaczom na całym świecie możliwość odkrywania nowych podcastów i inspirowania się nimi w sposób bardziej autentyczny niż kiedykolwiek wcześniej” – powiedział w oświadczeniu Ziad Sultan, wiceprezes ds. personalizacji w Spotify.

OpenAI prawdopodobnie stoi również za transkrypcją dźwięku w tej nowej funkcji. Dziś rano firma zajmująca się sztuczną inteligencją ogłosi kilka komunikatów, w tym uruchomienie narzędzia, które będzie w stanie stworzyć „ludzki głos na podstawie samego tekstu i kilkusekundowej próbki mowy”. OpenAI twierdzi, że celowo ogranicza dostępność tego narzędzia ze względów bezpieczeństwa i prywatności.

Może to być jeden z powodów, dla których Spotify twierdzi, że technologia tłumaczenia jest obecnie testowana tylko z „wybraną grupą” podcasterów. Firma nie sprecyzowała, w jakim zakresie planuje udostępnić narzędzie ani kiedy spodziewa się rozbudowy.

READ  W 2023 roku zostaje sprzedane nowe Wii U

Zaktualizowano 25 września o 8:55 ET: Zaktualizowano o początkową grupę podcasterów korzystających z narzędzia; Spotify również początkowo powiedział, że odcinki w języku francuskim będą dostępne dzisiaj, ale teraz pojawią się później.