1 marca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Ceny Bitcoinów spadają, akcje spółek wydobywczych MARA i RIOT spadają o 10%, zwiększają wezwania do „Sprzedaj wiadomości” dla funduszy ETF

Ceny Bitcoinów spadają, akcje spółek wydobywczych MARA i RIOT spadają o 10%, zwiększają wezwania do „Sprzedaj wiadomości” dla funduszy ETF

Bitcoina (btc) W piątek spadł do prawie 43 000 dolarów, co oznacza spadek o 6% w handlu śróddziennym, podczas gdy niektóre akcje spółek wydobywczych bitcoinów spadły o ponad 10%, przedłużając wczorajszy spadek po długo oczekiwanym debiucie spotowego funduszu ETF Bitcoin w czwartek.

Największa kryptowaluta pod względem kapitalizacji rynkowej spadła do najniższego poziomu 43 200 dolarów podczas amerykańskiej sesji giełdowej, w porównaniu z około 46 000 dolarów wcześniej tego dnia i 11% poniżej dwuletniego szczytu, który osiągnęła w czwartek na poziomie 49 000 dolarów, wynika z danych CoinDesk.

Akcje sąsiadujących z kryptowalutami również odnotowały znaczny spadek, przy czym górnicy Marathon Digital (MARA) i Hot 8 (HUT) odnotowali spadki o ponad 10%. Akcje Riot Platforms (RIOT), kolejnej firmy wydobywającej Bitcoin, spadły o 8%. Coinbase, giełda kryptowalut, która odgrywa główną rolę w wielu bitcoinowych funduszach ETF, również odnotowała spadek cen akcji o 6%.

Spadek ten nastąpił dzień po uruchomieniu funduszy ETF, co stanowiło ważny kamień milowy dla branży. Fundusze ETF Bitcoin to tradycyjne instrumenty finansowe, które mogą pozwolić inwestorom detalicznym łatwiej uzyskać ekspozycję na cenę Bitcoina.

Piątkowy spadek cen może nie dziwić; Firma badawcza CryptoQuant prognozowała w zeszłym miesiącu, że bitcoin spadnie do zaledwie 32 000 dolarów w następnym miesiącu po zatwierdzeniu przez Europejską Korporację Inwestycyjną, co będzie „wiadomością o wyprzedaży”.

Warto zauważyć, że poprzednie wydarzenia historyczne, takie jak notowanie Coinbase na giełdzie w kwietniu 2021 r. i debiut kontraktowego funduszu ETF Bitcoin ETF (BITO) w październiku 2021 r., miały miejsce w pobliżu głównego szczytu cen kryptowalut, co może zwiastować ochłodzenie cen na rynku przyszły. .

READ  Sąd Najwyższy odrzuca apelację autora raportu w sprawie zarzutów dotyczących raka