29 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Były szef giełdy kryptowalut Wax wydany w Polsce – Bitcoin News

Dmitrij Wasiliew, były dyrektor naczelny rosyjskiej giełdy kryptowalut Wex, został zwolniony z aresztu w Warszawie na początku tego miesiąca. Były szef nieistniejącej już platformy handlu walutami wrócił do Rosji, a w Polsce nadal toczy się przeciwko niemu postępowanie sądowe.

Polski sąd odrzuca deportację Wex do Kazachstanu

Oficerowie w Polska Dmitrij Wasiliew, lider Wax na największej rosyjskiej giełdzie kryptowalut, został zwolniony. 34-latek z Białorusi został zatrzymany na warszawskim lotnisku 11 sierpnia, początkowo przetrzymywany przez 40 dni, ale przebywał w areszcie prawie cztery miesiące.

Wasiliew powiedział rosyjskiemu serwisowi informacyjnemu RBC, że pozwolono mu wyjechać 7 grudnia, a następnie wrócił do Rosji, gdzie mieszkał. Jego polski prawnik wyjaśnił dalej, że sąd odmówił deportacji go do Kazachstanu, ale nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji w jego sprawie.

Jest byłym dyrektorem woskowym Aresztowany Po tym, jak z kont powiązanych z przelewem zniknęło 450 milionów dolarów. Jak podaje Gazeta Wyborcza, za utratę pieniędzy obywateli państw członkowskich UE i innych krajów, w tym Polski, odpowiada zarządca przelewów.

Wex został wprowadzony na rynek we wrześniu 2017 roku i jest uważany za spadkobiercę najgorszego BTC-e Giełda. Ten ostatni zaprzestał działalności na początku tego roku po zatrzymaniu jednego ze swoich operatorów w Grecji. Aleksander Winnick, Aresztowany na podstawie amerykańskiego nakazu.

Prokuratorzy amerykańscy oskarżają rosyjskiego technika IT o defraudację do 9 miliardów dolarów za pośrednictwem BTC-e. On Skazany Pięć lat więzienia we Francji w grudniu ubiegłego roku. I francuscy urzędnicy sądowi Odrzucony Przekazanie go do Rosji, gdzie jest uwikłany w inne zbrodnie.

Dmitrij Wasiliew został zatrzymany we Włoszech latem 2019 r. na wniosek Interpolu w związku ze sprawą karną przeciwko niemu w Kazachstanie, gdzie był poszukiwany pod zarzutem oszustwa. Następnie, w sierpniu tego samego roku, władze włoskie uwolniły Wasiliewa, pomimo postępowań karnych przeciwko niemu w kilku krajach, m.in. w Rosji, Białorusi i Chinach.

READ  Ten nadmorski dom o powierzchni 968 stóp kwadratowych w Polsce jest pełen kolorowych niespodzianek.

We wrześniu raporty ujawniły, że 100 ETH W ciągu trzech lat pierwszy ruch funduszu został wycofany z Wex Wallet. Saldo wynosi 9 916 ETH, wyceniany wówczas na 30 milionów dolarów, kilka dni później został przeniesiony pod nowy adres. W listopadzie rosyjskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych MVT, Był Oskarżony Nie zareagował na żądanie odebrania aktywów ofiarom transakcji.

Tagi w tej historii

Aresztować, białoruski, Sąd, Sprawa sądowa, Kryptowaluta, Giełda kryptowalut, kryptowaluty, Kryptowaluta, Giełda kryptowalut, Pozbawienie wolności, Aktywa cyfrowe, Giełda, Administrator, Przekazać, Inwestorzy, Włochy, Kazachstan, Polska, polerowanie, Uwolnienie, Rosja, Rosyjski, Ofiary, Warszawa, Wex

Co myślisz o uwolnieniu byłego dyrektora Wax, Dmitrija Wasiliewa? Powiedz nam w sekcji komentarzy poniżej.

Lubomir Dassiew

Lubomir Dassev, dziennikarz z Europy Wschodniej, żywo zainteresowany technologią, lubi cytat Hitchensa: „Bycie pisarzem jest tym, kim jestem, a nie tym, kim jestem”. Oprócz krypto, blockchain i Fintech istnieją dwa inne źródła międzynarodowej inspiracji politycznej i ekonomicznej.

Pomoce graficzne: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons