29 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Odwrotna dostawa z Niemiec do Polski przez Jamał-Europa trwa już trzeci dzień – Biznes i Ekonomia

Moskwa, 23 grudnia. /DOS/. Rewersowe dostawy gazu z Niemiec do Polski gazociągiem Jamał-Europa trwają trzeci dzień z rzędu, wynika z informacji operatora przesyłu gazu Cascade.

Kierunek pompy gazu zależy od zastosowań, jakie operator transportu gazu otrzymuje od klientów. Kierunek przepływu gazu może się zmieniać w zależności od nominalnych zastosowań (zalecenia) otrzymanych do pompowania w dowolnym kierunku. Jeśli klienci chcą zmienić swoje rekomendacje, pojawiają się tzw. re-rekomendacje dotyczące dostaw gazu gazociągiem.

W środę Gazprom ponownie nie zastrzegł możliwości transportu gazu ziemnego przez Polskę przez Jamał-Europa na aukcji dzień wcześniej w czwartek. Firma nie skorzystała z możliwości złożenia zamówienia na pompowanie na aukcji nocnej 23 grudnia. W rezultacie Holding zdecydował się nie rezerwować pompowania rurociągiem przez najbliższe 24 godziny trzeci dzień z rzędu.

Rezerwacje na dostawy gazu przez Gasprom przez Jamał-Europa zaczęły spadać w zeszły piątek, podczas gdy od poniedziałku firma nie zarezerwowała możliwości pompowania gazu rurociągiem. W efekcie od 21 grudnia odwrócił się przepływ gazów ustrojowych z Niemiec do Polski rurociągiem.

READ  Partia rządząca w Polsce publikuje ściśle tajny plan wojenny jako chwyt propagandowy - POLITICO