22 czerwca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Symbol tożsamości Żydów w Polsce został rozbity hasłami wychwalającymi Hitlera

Ciała JDA-Adolfa Hitlera zostały wyryte na pomniku w kształcie grobowca w Polsce dla masakry.

Tymczasem w Hiszpanii policja aresztowała mężczyznę, który sfilmował graffiti ze swastyką rozpylone na wejściu do synagogi w Madrycie, podał w zeszłym tygodniu serwis informacyjny Madrid 24 Horace.

W Polsce do incydentu doszło w Rudzice pod Krakowem, pod wielkim pomnikiem w kształcie grobowca, w którym w 1941 r. wojska niemieckie zabiły około 1500 osób – podał w środę portal Jewish.pl. W 1944 r. raport stwierdza, że ​​Niemcy wykopali i spalili ciała, próbując zatuszować zbrodnię.

Pomnik wznieśli komunistyczni władcy Polski, dodając po upadku komunizmu symbole uznające żydowską tożsamość ofiar. Sprawcy złamali kilka znaków. Policja nie ma podejrzanych.

Incydent zbiega się z kryzysem dyplomatycznym w stosunkach między Polską a Izraelem po uchwaleniu w ubiegłym tygodniu w Polsce prawa ograniczającego Żydom i innym osobom możliwość żądania skradzionego im majątku podczas II wojny światowej.

Kontrowersje już podsyciły narastające tendencje antysemickie, powiedział w czwartek Jewish Telegraph Piotr Gatlik, były przewodniczący Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich w Polsce.

„W Internecie jest fala nienawiści” – powiedział Gatlick. „Są pewne ataki antyseptyczne, ale obawiam się, że na pewno coś się wydarzy i będzie gorzej”.

Kryzys klimatyczny i odpowiedzialne dziennikarstwo

Jako korespondent ds. środowiska dla Times of Israel, staram się wyjaśnić realia i nauki stojące za zmianami klimatycznymi i degradacją środowiska, oficjalną politykę, która wpływa na naszą przyszłość – oraz opisać izraelskie technologie, które są częścią rozwiązania.

Interesuje mnie świat przyrody i frustruje mnie brak świadomości problemów ekologicznych u większości społeczeństwa i polityków w Izraelu.

Jestem dumny, że mogę przyczynić się do uświadomienia czytelnikom „Times of Israel” tej ważnej kwestii – będzie to i zaowocuje zmianą polityki.

READ  Uruchomienie startupu technologicznego w Polsce: krótki przewodnik

Twoje wsparcie poprzez członkostwo Czasy społeczności IzraelaPomaga nam kontynuować naszą ważną pracę. Dołączysz dziś do naszej społeczności?

Dziękuję,

Cyrk Sue, Reporter Środowiskowy

Dołącz do społeczności Times of Israel

Dołącz do naszej społeczności

Jesteś już członkiem? Zaloguj się, aby przestać to oglądać

Jesteś poważny. Doceniamy to!

Dlatego codziennie przychodzimy do pracy – aby zapewnić znakomitym czytelnikom, takim jak Ty, niezbędne informacje o izraelskim i żydowskim świecie.

Więc teraz mamy prośbę. W przeciwieństwie do innych organizacji informacyjnych nie tworzymy listy płac. Ale ponieważ koszt produkowanej przez nas gazety jest wysoki, zapraszamy czytelników, którzy są ważni dla Times of Israel, aby pomogli nam włączyć się do naszej pracy Czasy społeczności Izraela.

Korzystając z The Times of Israel, możesz wesprzeć nasz wysokiej jakości magazyn do 6 USD miesięcznie Za darmo, a także dostęp do ekskluzywnych treści dostępnych tylko dla członków społeczności Times of Israel.

Dołącz do naszej społeczności

Dołącz do naszej społeczności

Jesteś już członkiem? Zaloguj się, aby przestać to oglądać