24 marca, 2023

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Były prezydent UE Donald Tusk wybrany na lidera polskiej opozycji Polska

Były prezydent UE i były premier Donald Zmierzch Wybrany na lidera najsilniejszej partii rozdrobnionej w Polsce opozycji.

64-letni Dusk powiedział, że wraca do polskiej polityki i opozycyjnej Platformy Obywatelskiej, aby pomóc w walce ze „złem” obecnego prawicowego rządu.

Zmierzch powstał w 2001 roku z Platformą Obywatelską, partią centroliberalną. To było oceniane Polska Przez osiem lat – zanim obecna grupa konserwatywna doszła do władzy w 2015 roku – przez większość czasu był premierem ze Zmierzchem.

„Wiem, że wielu Polaków czekało na zakończenie tego czarnego snu” – powiedział Dusk o obecnym rządzie Prawa i Sprawiedliwości w konflikcie z Polską.

„Dziś w Polsce panuje zło i jesteśmy gotowi z tym złem walczyć”.

UE i jej trybunał wszczęły postępowanie przeciwko obecnemu rządowi Polski, twierdząc, że sprzeciw wobec niektórych decyzji UE, w tym zmian w sądownictwie i transferu migrantów, jest sprzeczny z polityką 27-osobowego okręgu wyborczego.

Dusk powiedział, że wraca z nadzieją, że Platforma Obywatelska „będzie potrzebna jako siła… do wygrania wojny z prawem i sprawiedliwością w przyszłości Polski”.

„Bez sceny nie ma szans na sukces” – powiedział Dusk.

Powiedział, że ma też poczucie odpowiedzialności za partię, którą założył i kierował przez wiele lat, zanim objął stanowisko Przewodniczącego Rady UE w 2014 roku.

Obecny rząd Prawa i Sprawiedliwości oraz jego dwaj mniejsi partnerzy nadal dziękują politykom konserwatywnym za hojną premię rodzinną i za przyciągnięcie katolickiej większości w społeczności. smaller

Jednak presja na narastanie konfliktów z UE oraz wewnętrzna walka o władzę i wpływy otwarcie wstrząsają jednością i lojalnością koalicji, która niedawno straciła większość w parlamencie.

READ  Polska twierdzi, że rosyjscy hakerzy zaatakowali stronę podatkową