22 lipca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

LADO oferuje piękno chorwackich tradycyjnych tańców i pieśni w Polsce

LADO oferuje piękno chorwackich tradycyjnych tańców i pieśni w Polsce

LADO i ŚLĄSK (Zdjęcie: LADO)

Zespół chorwackich tańców i pieśni ludowych właśnie wrócił z krótkiego tournée po Polsce, gdzie w Krakowie i Katowicach polskie pieśni, tańce i tańce ludowe wykonywał Alaskan Stanisław Hadin Kossosin.

LADO zagrało swój pierwszy w tym roku koncert na festiwalu „ląsk Days w Polsce” 27 czerwca. Od pierwszej minuty, gdy pojawił się na scenie, Lado wykonał noc oklasków i oklasków publiczności.

Publiczność była szczególnie zadowolona z kompozycji i tańca Jelinsky musikasi w wykonaniu zespołu Lado Punchevako Momasko Kolo.

Podczas pobytu w Cossin Grupa Lado otrzymała zaszczyt gościć w pałacu rezydencji Grupy Alesk, który został wyremontowany dzięki funduszom unijnym i jest siedzibą gospodarzy Lado.

LADO oferuje piękno chorwackich tradycyjnych tańców i pieśni w Polsce

BOK (zdjęcie: BOK)

Kolejny koncert odbył się 29 czerwca w auli Centrum Kongresowo-Koncertowego w Krakowie, która przy zwykłej pojemności mogła pomieścić 2000 widzów. Ambasador Republiki Chorwacji w Polsce Według Pavla Volodorsica, żądana krakowska publiczność doceniła planowanie i profesjonalne wykonanie Lado.

Ostatnia wspólna impreza obu grup odbyła się 30 czerwca w katowickim centrum kultury i zakończyła się owulacją pochodzącą od publiczności.

LADO oferuje piękno chorwackich tradycyjnych tańców i pieśni w Polsce

(Zdjęcie: STRONA)

Pomiędzy tymi dwoma wydarzeniami Arcybiskup Śląski wręczył nagrody uczniom, którzy wygrali quiz o Chorwacji.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Konsulat Generalny Chorwacji w Krakowie we współpracy z miastami Kraków i Katovis, we współpracy z Województwem Śląskim i Grupą Alesk oraz Ministerstwem Kultury i Mediów Republiki Chorwacji. .

Lado wykonał noc tańców, pieśni i pieśni z całej Chorwacji, obejmując prawie wszystkie części Chorwacji, reprezentując w równym stopniu Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i Ministerstwo Kultury Republiki Chorwacji.

Należy zaznaczyć, że z inicjatywy Honorowego Ambasadora Powella Wołodymyra koncerty w Krakowie i Katowicach miały charakter humanitarny, a dochód ze sprzedaży biletów został przeznaczony na odbudowę zniszczonych przez trzęsienie ziemi w Zagrzebiu budynków.

LADO oferuje piękno chorwackich tradycyjnych tańców i pieśni w Polsce

Śląsk (fot. Lado)

Nowy burmistrz Zagrzebia pan na koncercie w Crago. Domislav Tomasevic odtworzył wideo, dziękując miastu Kraków za wsparcie organizacyjne i solidarność wszystkich widzów, którzy pomogli zebrać fundusze na odbudowę zniszczonych przez trzęsienie ziemi budynków. Kupowanie biletów na koncert Lado.

READ  Nowa większość parlamentarna w Polsce uderza w pierwszy blok legislacyjny dotyczący przepisów dotyczących energetyki wiatrowej - Politico

Należy również zauważyć, że Kraków i Zagrzeb są przyjaciółmi od 1975 roku, na co wskazywano podczas przemówień wprowadzających.

Trasa miała uświetnić ubiegłoroczną inaugurację chorwackiego przewodniczącego Rady Europejskiej, a dyrektor Grupy LADO Ileana Jurin wyraziła zadowolenie z koncertów Pogodika.

„Szczególnie cieszymy się, że możemy uczestniczyć w koncertach humanitarnych poza granicami Chorwacji, co świadczy o wielkiej jedności i przyjaźni między naszymi dwoma krajami. Mamy nadzieję, że sprzyjająca sytuacja epidemiologiczna będzie się utrzymywać i że Grupa Alesk będzie mogła się spotkać ponownie w Chorwacji w listopadzie tego roku” – powiedział.

Dyrektor Generalny Polskiej Grupy, p. Gibbneu Cheyenne wyraził szczególną satysfakcję z kontynuacji współpracy i wyraził chęć zatrzymania Lado w Polsce, a także wszystkie plany na przyszłość, które już są realizowane.

LADO oferuje piękno chorwackich tradycyjnych tańców i pieśni w Polsce

(Zdjęcie: STRONA)

LADO po raz ostatni odwiedził Polskę w 2012 roku, a ostatnie spotkanie z zespołem Śląsk miało miejsce we wrześniu 2017 roku w Zagrzebiu „Hello, Hello Fox!” Aloskina. W ramach którego odbyła się wspólna impreza w Sali Koncertowej im. Watrosława Lisińskiego. Wycieczka.

Otwarcie „Małej Chorwacji” przez Honorowego Ambasadora Volodorskiego w Krakowie pokazuje, jak silne są relacje między Polską a Chorwacją. Jest to przestronny park poświęcony Chorwacji, z plażą i strefą rekreacyjną, Aleją Chorwackich Gwiazd, osobowościami łączącymi nasze dwa kraje, a także wieloma obiektami, które dostarczają informacji o Chorwacji.

Terminy koncertów:

27.06.2021 – Kossasin – „Śląsk Days” Koncert Tańca Kossasina
29.06.2021 – Kraków – Centrum Kongresowe ICE Kraków
30.06.2010 – Katowice – Katowice Miasto Ogród – Instytut Kultury