1 października, 2022

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Why this single mom is struggling to make ends meet despite working 5 jobs

Minibudżet w Wielkiej Brytanii tnie podatki i mocno zaciąga pożyczki w obliczu recesji

Ogłaszając największe obniżki podatków od 50 lat, minister finansów Kwasi Quarting powiedział, że w tym samym czasie, gdy wydatki zostały zwiększone, rząd potrzebuje „nowego podejścia na nową erę, skoncentrowanego na wzroście”.

Kompleksowe obniżki podatków, które obejmują obniżenie najwyższej stawki podatku dochodowego do 40% z 45%, obniżenie opłat za zakup domu oraz eliminację planowanego wzrostu podatku od działalności gospodarczej, wyeliminują 45 miliardów funtów (50 miliardów dolarów). Brytyjskie Ministerstwo Skarbu poinformowało o dochodach rządu w ciągu najbliższych pięciu lat.

Paul Johnson jest dyrektorem Instytutu Studiów Podatkowych. Niezależny think-tank określił plany rządu jako „wyjątkowe”.

Powiedział w. „Minęło pół wieku, odkąd ogłoszono obniżki podatków na taką skalę ćwierkać.

Funt szterling spadł w piątek o prawie 2,6% do 1097 USD po tym, jak Kwarteng ogłosił najniższy poziom od 1985 r. Brytyjskie obligacje rządowe również sprzedawały się gwałtownie. Rentowność benchmarku 10-letniego, który porusza się w przeciwnych kierunkach, wzrosła powyżej 3,7%. Rok rozpoczął się niecały 1%.

W tym samym czasie, gdy podatki są cięte, Kwarteng powiedział, że rząd będzie kontynuował subsydiowanie rachunków za energię dla milionów rodzin i firm kosztem 60 miliardów funtów (67 miliardów dolarów) tylko przez następne sześć miesięcy, finansowanych z pożyczek, a nie z pożyczek. za pomocą Opodatkowanie nadzwyczajnych zysków dla firm naftowych i gazowych.

Środki zostały wprowadzone dzień po tym, jak Bank Anglii ostrzegł, że kraj już znajduje się w recesji. Podniosła stopy procentowe po raz siódmy od grudnia ubiegłego roku, próbując okiełznać 10-procentową inflację, która spowodowała głęboki kryzys kosztów utrzymania milionów ludzi.

„Prezenty niefinansowane”

Wiadomość o bardzo dużych pożyczkach rządowych już zaalarmowała inwestorów, że kraj wydaje ponad stan. Instytut Finansów Islamskich ostrzegł w środowym raporcie, że pożyczki rządowe są na „ścieżce niezrównoważonej”.

READ  Trzech syryjskich żołnierzy zabitych w izraelskich atakach rakietowych | Wiadomości o wojnie w Syrii

George Saravelos, globalny szef badań walutowych w Deutsche Bank, powiedział w piątek w notatce badawczej, że „bardzo duże, niefinansowane obniżki podatków w Wielkiej Brytanii i inne prezenty finansowe” zwiększają obawy o gospodarkę kraju.

„Bezpośrednim wyzwaniem dla Wielkiej Brytanii nie jest niski wzrost” – powiedział Saravelos. „Ogłoszone właśnie duże wydatki fiskalne mogą nieco przyspieszyć wzrost w krótkim okresie. Ale ważniejsze jest pytanie: kto za to zapłaci?” on dodał.

Starszy minister rządu Simon Clarke, który przemawiał wcześniej w piątek, odrzucił sugestie, że nowa premier Liz Truss podejmuje ogromne ryzyko z brytyjską gospodarką.

Powiedział BBC: „Dowody w latach 80. i 90. są takie, że dynamiczna gospodarka z niskimi podatkami jest tym, co zapewnia najlepsze stopy wzrostu – to nie jest hazard, ciężar historii i dowodów jest z nami”.

Ogromne dotacje na energię będą oznaczać, że inflacja powinna osiągnąć szczyt w przyszłym miesiącu na poziomie 11%, według Banku Anglii, zamiast rosnąć do tej zimy. Inwestorzy obawiają się jednak, że dodatkowe wydatki rządowe utrzymają inflację na wysokim poziomie. Deprecjacja funta również pogarsza sytuację, zwiększając koszt importu.

Opozycyjna Partia Pracy skrytykowała rządowe plany zwiększenia zadłużenia zamiast podnoszenia podatków od nieoczekiwanych zysków dla firm energetycznych.

„Giganci naftowi i gazowi będą wznosić toast za kanclerza w salach posiedzeń zarządu, gdy mówimy, podczas gdy pracownicy będą musieli płacić rachunek – pożyczanie całkowicie wyższe niż powinno być przy wysokich stopach procentowych” – powiedziała Rachel Reeves, szef działu finansowego opozycji. oficer. oficjalny mówca.

Kwarteng ogłosił również, że zniesie ograniczenie premii dla bankowców za podwojenie ich rocznych wynagrodzeń, wprowadzone po światowym kryzysie finansowym, aby powstrzymać podejmowanie nadmiernego ryzyka. Powiedział, że chce zachęcić globalne banki do inwestowania w Wielkiej Brytanii.

Labour’s Reeves powiedział, że plan „nagrodzi bogatych” i zaznaczy powrót do „masowego napływu”. [economics] z przeszłości.”

READ  Ukraina mówi, że Rosja przygotowuje się do kolejnego etapu ofensywy

Mark Thompson, Julia Horowitz i Amy Cassidy przyczynili się do powstania reportaży.