29 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Białoruska lekkoatletka Simanuskaya ubiega się o azyl w Polsce

Białoruski olimpijczyk szuka azylu w Polsce Zamówienie powrotu do domu W świetle jej krytyki rządu w mediach społecznościowych powiedziała, że ​​nie byłaby „bezpieczna” w kraju dyktatorskim.

24-letnia Christina Simanuskaya przyjechała do polskiej ambasady w Tokio niezidentyfikowaną, srebrną furgonetką ze swoim oficjalnym bagażem w poniedziałek o godzinie 17:00 czasu lokalnego.

Lokalny członek społeczności, który ma kontakt z sportowcem, mówi, że dwie kobiety niosące flagę, która jest uważana za symbol protestu na Białorusi, spotkały ją przy bramie i będą ubiegać się o azyl w Polsce.

W niedzielę Simanuskaya uciekł ze swojego umysłu na lotnisku w Tokio, gdzie został zatrzymany przez policjanta i przewieziony do hotelu, gdzie został zatrzymany.

Białoruska lekkoatletka Kristina Simanuskaya skrytykowała rząd na Białorusi i ubiega się o azyl w Polsce.
Białoruska lekkoatletka Kristina Simanuskaya skrytykowała rząd na Białorusi i ubiega się o azyl w Polsce.
REUTERS / Issei Kato

Sprinter ujawniła swoich trenerów online, najpierw biorąc udział w sztafecie bez konsultacji z nią, zamiast rywalizować w poniedziałek, jak pierwotnie planowano, kazano jej wsiąść do samolotu i wrócić do domu.

„Mamy rozkaz: musisz dziś lecieć do domu” – powiedział sportowcowi białoruski działacz sportowy Arthur Schumacher w przecieku telefonicznym. Według Times of London.


Śledź wszystkie działania olimpijskie 2020


„Jeśli chcesz dalej rywalizować w Republice Białorusi, doradzaj, co musisz zrobić: przyjedź, jedź do domu do rodziców lub gdziekolwiek chcesz. I niech sytuacja się poprawi.

Christina Simanuskaya z Białorusi biega na 100 metrów kobiet na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020.
Według wycieku telefonu, Krystyna Simanuskaya otrzymała rozkaz powrotu na Białoruś przez białoruskiego urzędnika sportowego.
AP / Petr David Joseph

„W przeciwnym razie im bardziej ciągniesz… wiesz, kiedy mucha jest złapana w pajęczynę, im więcej pisze, tym bardziej wpada w pułapkę. Jak zorganizowane jest życie… zrobiłeś głupią rzecz.

Simanuskaya błagała Międzynarodowy Komitet Olimpijski o interwencję, mówiąc, że nie byłby bezpieczny, gdyby wrócił na Białoruś – a Polska, której wielu krytyków dyktatorskiego reżimu przebywało na wygnaniu, szybko zaoferowała swoją pomoc.

Polska jest gotowa pomóc białoruskiej lekkoatletce Kriskinie Simanuskiej na rozkaz reżimu Łukaszenki. [from] Igrzyska Olimpijskie dla Mińska. Otrzymała wizę humanitarną i może swobodnie kontynuować karierę sportową w Polsce, jeśli sobie tego życzy” – napisał na Twitterze urzędnik polskiego MSZ Marcin Pridox.

READ  Polska deklaruje wysłanie broni na Ukrainę
Białoruska sprinterka Kristina Simanuskaya otrzymała azyl w Polsce z obawy o swoje bezpieczeństwo po powrocie na Białoruś.
Białoruska sprinterka Kristina Simanuskaya otrzymała azyl w Polsce z obawy o swoje bezpieczeństwo po powrocie na Białoruś.
REUTERS / Issei Kato

Białoruś, byłe państwo sowieckie, od 1994 r. jest pod dyktatorską władzą prezydenta Łukaszenki Uwikłany w chaos polityczny Dyktator został brutalnie obalony w sierpniu zeszłego roku po kontrowersyjnych wyborach, które doprowadziły do ​​masowych protestów.

Z drutami pocztowymi