24 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

House Panel twierdzi, że główny właściciel Dan Snyder sponsorował toksyczne miejsce pracy i „przeprowadził śledztwo w cieniu” wymierzone w oskarżonych

House Panel twierdzi, że główny właściciel Dan Snyder sponsorował toksyczne miejsce pracy i „przeprowadził śledztwo w cieniu” wymierzone w oskarżonych

Maloney powiedział, że Snyder „zwolnił kobiety, a nie mężczyzn, którzy mieli relacje z innymi pracownikami, jednocześnie broniąc męskich kierowników oskarżonych o molestowanie seksualne”, zgodnie z zeznaniami byłych kierowników zespołu podczas Śledztwo prowadzone przez komisję od ośmiu miesięcy Do liderów kultury i reakcji NFL.

Nowojorski Demokrata powiedział, że Snyder wysłał prywatnych detektywów do domów byłych cheerleaderek, „zaoferował ciche pieniądze, aby kupić ich milczenie”, stworzył „kartotekę” wiadomości od dziennikarzy, prawników i byłych pracowników, którzy oskarżyli zespół o nękanie i próbowali winić byłego szefa zespołu Bruce’a Allena za problemy zespołu.

„NFL była świadoma jego działań, ale nie zdołała go powstrzymać” – powiedział Maloney.

Snyder odmówił składania zeznań na rozprawie, ale Maloney ogłosiła, że ​​zamierza wezwać ją do złożenia zeznań w przyszłym tygodniu. Rzecznik Snydera powiedział, że przesłuchanie „było niewiele więcej niż politycznie obciążonym pokazowym procesem, a nie ujawnieniem prawdy”.

„Jest jasne, że wynik śledztwa Komisji Nadzoru nad przywódcami Waszyngtonu był z góry określony od samego początku” – powiedział rzecznik Snyder.

ostatni rok, Po wewnętrznym dochodzeniu adwokat Beth Wilkinson, NFL nałożyła na drużynę grzywnę w wysokości 10 milionów dolarów i dała Snyderowi kontrolę nad codziennymi operacjami franczyzy jego żonie Tanyi. Ale NFL odmówiła publicznego ujawnienia swoich wyników, co skłoniło Komisję Nadzoru Domowego do przeglądu w październiku.

Roger Goodell, komisarz NFL, który zeznawał przed komisją w środę, powiedział, że kultura liderów „jest nie tylko nieprofesjonalna, ale jest toksyczna od bardzo dawna”.

„Było dla mnie jasne, że miejsce pracy w Waszyngtonie było nieprofesjonalne i pod wieloma względami nie do przyjęcia: zastraszanie, powszechny brak szacunku dla kolegów, używanie poniżającego języka, publiczne zawstydzenie i nękanie” – powiedział Goodell. „Ponadto, przez długi czas przywódcy pełnili żałośnie niepełną funkcję w zakresie zasobów ludzkich, szczególnie w zakresie praktyk raportowania i prowadzenia dokumentacji”.

Ale Goodell podkreślił, że miejsce pracy liderów zmieniło się na lepsze i że Snyder „stawił czoła bezprecedensowej dyscyplinie”, w tym grzywnie. Snyder nie brał udziału w spotkaniach ligowych ani komitetów w zeszłym roku, powiedział i zauważył, że liderzy utworzyli „całkowicie nowy, wykwalifikowany i zróżnicowany zespół zarządzający” oraz „przerobili” program cheerleaderek i przywództwa za pomocą mieszanego zespołu tanecznego. W 2020 roku kapitanowie wyznaczyli Rona Riverę na głównego trenera piłki nożnej, a Jasona Wrighta na głównego trenera.

READ  Raiders mianowali dyrektora generalnego Toma Telesco

Goodell powiedział również, że zespół nie otrzymał pisemnego raportu od Wilkinsona w celu zachowania poufności osób zaangażowanych w wewnętrzne śledztwo, ale może wydać „podsumowanie kluczowych ustaleń” w przyszłości „w razie potrzeby”. Przedstawiciel Demokratów z Illinois, Raja Krishnamurthy, zasugerował, że NFL może w razie potrzeby wydać szczegółowy raport ze zmienionymi nazwiskami.

Republikanie powiedzieli w środę, że Komisja Nadzoru Izby Reprezentantów powinna była zamiast tego poświęcić swój czas na ważniejsze kwestie krajowe – takie jak rosnące ceny konsumpcyjne, niedobory odżywek dla niemowląt, rekordy nielegalnego przekraczania granic, przedawkowanie fentanylu lub pogarszający się rynek giełdowy – i skupić się na śledztwie federalnym rząd, a nie sektor prywatny. Maloney powiedział, że komisja ma prawo zbadać „wszystko i wszystko”, co skłoniło co najmniej jednego republikańskiego ustawodawcę do powiedzenia, że ​​będzie pamiętał o tym w przyszłym roku, kiedy GOP wolałaby odzyskać Izbę.

„Ten komitet zawiódł Amerykanów” – powiedział Jim Comer, republikanin stanu Kentucky.

Maloney zakwestionował to, zauważając, że prawnicy generalni w sześciu stanach zgłosili w kwietniu NFL swoje „poważne obawy” dotyczące zarzutów nękania kobiet i mniejszości w miejscu pracy oraz że NFL wszczęła nowe śledztwo w oparciu o pracę komisji.

NFL zatrudniła byłą przewodniczącą Komisji Papierów Wartościowych i Giełd Mary Jo White do zbadania zarzutu molestowania seksualnego przeciwko Snyderowi przez byłą pracownicę Tiffany Johnston, byłą cheerleaderkę i dyrektora marketingu zespołu. Johnston powiedział komisji Kongresu, że właściciel kapitana włożył nogę pod stół podczas biznesowej kolacji i próbował wciągnąć ją do swojej limuzyny. Snyder zaprzeczył zarzutom Johnstona.

„Niektórzy twierdzą, że ochrona kobiet nie jest warta czasu tego komitetu” – powiedział Maloney. „Jestem zaciekle przeciwny”. „Przez ponad dwie dekady Dan Snyder odmawiał ochrony kobiet, które dla niego pracowały, przed toksyczną kulturą, którą stworzył. NFL również nie zdołała ochronić tych kobiet. tak jak oni.”

READ  USA 4:0 Oman (12 września 2023) Analiza meczu

Maloney powiedziała, że ​​wprowadziła dwa projekty ustaw, aby „zapewnić, że pracodawcy tacy jak Dan Snyder nie mogą nadużywać umów o zachowaniu poufności w celu uciszenia pracowników – ani nie mogą filmować swoich pracowników” i wykorzystywać materiału filmowego bez ich zgody. Goodell powiedział, że popiera intencje rachunków.

„Koncepcyjnie zdecydowanie go wspieramy i chętnie współpracujemy z Twoimi pracownikami” — powiedział Goodell.

Według Maloneya Snyder został zaproszony do stawienia się przed komisją w środę, ale był poza krajem.

„Zaprosiliśmy dziś również Daniela Snydera do złożenia zeznań”, powiedział Maloney. „Ale zamiast pojawić się i wziąć odpowiedzialność za swoje czyny, zdecydował się pominąć miasto”. „Podobno pan Snyder jest we Francji, gdzie zacumował swój luksusowy jacht w pobliżu kurortu turystycznego. To powinno ci powiedzieć, jak bardzo szanuje kobiety w miejscu pracy”.

Adwokat Snydera, Karen Patton Seymour, powiedziała, że ​​właściciel lidera był chętny do współpracy, ale komisja nie była „chętna rozważyć zmianę daty przesłuchania”, jak wynika z czterostronicowego listu otrzymanego przez CNN.

„Komisja stwierdziła również, że nie jest przygotowana do rozważenia zmiany terminu przesłuchania, mimo że pan Snyder toczy długotrwały spór handlowy dotyczący przywódców i jest poza krajem w pierwszym i jedynym proponowanym terminie przez komisję” — napisano w liście. „Zamiast tego komisja nalegała na odpowiedź tak lub nie od pana Snydera, czy przybędzie na przesłuchanie na czas”.

Zapytany przez Maloneya, jakie „konkretne kroki” podjęłaby NFL, aby pociągnąć Snydera do odpowiedzialności za niezłożenie zeznań, Goodell powiedział: „Nie ponoszę odpowiedzialności, jeśli pojawi się przed Kongresem. To nie mój wybór. To jego wybór”.

rewizja: Wcześniejsza wersja tej historii nadała niewłaściwy dzień uwagom przewodniczącego Komisji Nadzoru Izby, Carolyn Maloney. Była środa.