13 czerwca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Lekkoatletyka-Polska wygrywa pierwszą sztafetę mieszaną 4x400m

Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020 – Lekkoatletyka – Mieszana sztafeta 4 x 400 m – Finał – OLS – Stadion Olimpijski, Tokio, Japonia – 31 lipca 2021 r. REUTERS / Kai Pfaffch świętuje z polskim Karolem Solewskim po zdobyciu złotego medalu Polski

TOKIO, 31 lipca (Reuters) – Polska wygrała pierwszą olimpijską sztafetę mieszaną 4×400 m w sobotę, Dominikana zdobyła srebro, a Stany Zjednoczone brąz.

Polska drużyna, w skład której weszli Karol Żołewski, Natalia Kosmarek, Justina Svity-Erzetic i Kazetan Ducinsky, odważnie zaprezentowała się na wolnym od kibiców Stadionie Olimpijskim po tym, jak w piątek wypuściła szybki czas w upale.

To pierwszy medal olimpijski dla czterech kolegów z drużyny, którzy wiwatowali, gdy Dusiński przekroczył linię mety w ciągu trzech minut i 9,87 sekundy.

„Nie mogę w to uwierzyć. To marzenie od dzieciństwa. Spełniło się” – powiedział 26-letni Dassinski po zdobyciu pierwszego złotego medalu w Polsce na Igrzyskach w Tokio.

Faworyci Ameryki po wygraniu Mistrzostw Świata 2019. Ale prawie nie dotarli do finału po tym, jak zostali zdyskwalifikowani za przeniesienie kijów poza strefę transferową w pierwszej rundzie w piątek. Organizatorzy później je odzyskali, powołując się na błąd oficera. Czytaj więcej

Allison Felix, sześciokrotna złota medalistka olimpijska, nie jest szczególnie na amerykańskiej liście sztafetowej, była częścią zwycięskiej drużyny sztafetowej Amerykanów w 2019 roku i we wtorek weźmie udział w biegu indywidualnym kobiet na 400 m w piątym i ostatnim meczu.

Wydarzenie, w którym w każdej drużynie weźmie udział dwóch mężczyzn i dwie kobiety oraz debiut Mistrzostw Świata w 2019 roku, charakteryzuje się pewnym poziomem nieprzewidywalności, ponieważ nie ma zasad dotyczących płci, które zawodnicy chcą brać udział w zakładach.

W wyścigu o tytuł w Doha Polska sprawdziła kolejność i postawiła mężczyzn na pierwszych dwóch nogach, ale finiszowali na piątym miejscu. Podobnie jak pozostałe osiem zespołów, zespół chciał umieścić swoje dwie rywalki w środkowych etapach sobotniego wyścigu. Czytaj więcej

READ  Polska nakazuje zapłatę kobiecie, której odmówiono aborcji

Raport Amy Tennery w Tokio, pod redakcją Eda Osmonda i Hugh Lawsona

Nasze standardy: Zasady Fundacji Thomson Reuters.