8 grudnia, 2022

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Auburn zwalnia trenera piłki nożnej Briana Harsina po niecałych dwóch sezonach

Auburn zwalnia trenera piłki nożnej Briana Harsina po niecałych dwóch sezonach

Po mniej niż dwóch burzliwych sezonach Auburn zwolnił w poniedziałek głównego trenera Briana Harsina.

Decyzja została podjęta, zanim oczekiwano, że szkoła wyznaczy nowego dyrektora sportowego Johna Cohena, byłego Missisipi, źródło powiedział reporterowi ESPN Pete Thamelowi.

Strzelanie z Harsina nastąpiło niecałe 48 godzin po tym, jak Tygrysy przegrały u siebie z Arkansas przez dwa przyłożenia.

Drużyna spadła do 3-5 i jest zagrożona przegraniem meczu z piłką po raz pierwszy od 2012 roku.

Kadencja Harsina w Auburn zakończyła się wynikiem 9-12.

„Uniwersytet Auburn zdecydował się na zmianę przywództwa w programie futbolowym Uniwersytetu Auburn” – podała szkoła w oświadczeniu. „prezydent [Christopher] Roberts podjął decyzję po dokładnym przeglądzie i ocenie wszystkich aspektów programu piłkarskiego. Auburn rozpocznie natychmiastowe poszukiwania trenera, który przywróci program Auburn do miejsca, w którym będą konsekwentnie rywalizować na najwyższym poziomie i będą reprezentować zwycięską tradycję futbolu Auburn.

Zgodnie z warunkami swojej umowy, Harsin będzie winien 15,5 miliona dolarów w funduszach akwizycyjnych, z czego 50 procent (7,75 miliona dolarów) będzie wymagalne w ciągu 30 dni, a pozostałe 50 procent (7,75 dolara) w czterech ratach.

Dwa lata temu szkoła zdecydowała się zapłacić 21,7 miliona dolarów za zwolnienie Gusa Malzahna, który w ciągu ośmiu sezonów przeszedł 68-34.

Auburn opuszczał sezon 6-7, kiedy w lutym zeszłego roku status Harsina popadł w stan zawieszenia po tym, jak liga wszczęła śledztwo w sprawie jego obsługi programu.

Zapytanie pojawiło się po tym, jak wielu zawodników i trenerów odeszło w okresie zawieszenia.

Auburn ostatecznie uniewinnił Harsina, który później opisał to jako „osobisty atak”, powiedział, że „nie zadziałał”.

Auburn rozpoczął sezon od dwóch zwycięstw z rzędu, nad Mercer i San Jose State, ale od tego czasu przegrał 1-5.

45-letni Harsin przyjechał do Auburn po sześcioletnim kontrakcie wartym 31,5 miliona dolarów po siedmiu sezonach jako główny trener w Boise State.

READ  Mike Posey, czterokrotny mistrz Pucharu Stanleya z New York Islanders, zmarł w wieku 65 lat

Jego rekord jako trenera, wliczając jeden sezon w Arkansas State, wynosi 85-36.