22 czerwca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Aktualizacje giełdowe na żywo

Aktualizacje giełdowe na żywo

12 minut temu

Catalent rośnie po przyjęciu oferty przejęcia od Novo Holdings

Akcje Catalent wzrosły o ponad 12% po osiągnięciu przez spółkę porozumienia z Novo Holdings na kwotę 63,50 dolarów za akcję w gotówce. Transakcja wycenia Catalent na 16,5 miliarda dolarów w przeliczeniu na wartość przedsiębiorstwa.

„W ciągu ostatnich kilku lat firma Catalent zbudowała kompleksową, zintegrowaną ofertę usług i możliwości, aby stymulować innowacje w systemie opieki zdrowotnej i poprawiać wyniki pacjentów. Ta transakcja jest świadectwem ciężkiej pracy naszego zespołu i zaangażowania w tę misję”, Alessandro Maselli – stwierdził w oświadczeniu dyrektor generalny Catalent.

Zamknięcie transakcji ma nastąpić pod koniec 2024 roku.

7 godzin temu

Chiński indeks CSI 300 spada już szósty dzień, a rynki w Hongkongu rosną

Zobacz listę…

Indeks złożony z Szanghaju

Chińskie akcje odnotują szóstą z rzędu dzienną stratę, co będzie spowodowane wyprzedażą małych akcji pomimo złożonych w weekend oficjalnych deklaracji o ustabilizowaniu rynków finansowych w kraju.

Indeks CSI300, który obejmuje akcje największych spółek blue chipów notowanych w Szanghaju i Shenzhen, spadł aż o 2,1%, po czym odrobił straty i po południu notowania spadły o 0,8%. Utrzymuje się na poziomach nienotowanych od końca stycznia 2019 roku.

Indeks CSI1000 spółek o małej kapitalizacji spółek A spadł w godzinach popołudniowych o ponad 5%, po wcześniejszym spadku sięgającym prawie 9%.

Jednak bardziej płynne chińskie notowania offshore w Hongkongu odbiegają od ich lokalnych odpowiedników. Indeks H-share spadł aż o 1,5%, po czym odrobił straty i osiągnął wzrost o 0,9%.

Po tym, jak rynki lądowe spadły aż o 3% przed odrobieniem strat w piątek, ogłosiła Chińska Komisja Regulacji Papierów Wartościowych Obiecałem w niedzielę Ochrona interesów inwestorów, w tym zwalczanie nielegalnych działań, takich jak szkodliwa krótka sprzedaż, wykorzystywanie informacji poufnych i oszustwa.

Redukcja rezerw gotówkowych, które banki kontynentalne muszą utrzymywać, rozpoczęła się w poniedziałek i prawdopodobnie złagodzi kryzys gotówkowy w ostatnim tygodniu handlu przed tygodniowym świętem Księżycowego Nowego Roku.

READ  Prokuratorzy chcą objąć CZ Binance bardziej rygorystycznymi ograniczeniami przed wydaniem wyroku

– Klemens Tan

5 godzin temu

JPMorgan Asset Management twierdzi, że Fed nie musi spieszyć się z obniżaniem stóp procentowych

Według JP Morgan Asset Management amerykańska Rezerwa Federalna nie musi „spieszyć się” z obniżkami stóp procentowych, ponieważ więcej danych ekonomicznych wskazuje na silną gospodarkę USA.

Prezes Rezerwy Federalnej Jerome Powell ostro skrytykował oczekiwania rynku na szybsze obniżki stóp procentowych, stwierdzając w wyemitowanym w niedzielę wywiadzie, że bank centralny będzie kontynuował cykl zacieśniania polityki pieniężnej i prawdopodobnie będzie poruszał się w znacznie wolniejszym tempie.

„Po co ryzykować ponowne przyspieszenie inflacji? Myślę, że to właśnie miał na myśli (Powell), a naszym podstawowym założeniem jest to, że w czerwcu prawdopodobnie zaczną myśleć o obniżeniu stóp procentowych „, powiedział Jonathan Liang, były szef Banku Azji w Japonii . . Specjaliści od inwestowania dochodowego w JPMorgan Asset Management powiedzieli „Squawk Box Asia” CNBC.

Liang powiedział, że spodziewa się czterech obniżek stóp procentowych przez Fed po 25 punktów bazowych każda, począwszy od czerwca, ale przestrzegł, że jeśli to, co powiedział Powell, spowoduje jakiekolwiek zaostrzenie warunków finansowych, gospodarka amerykańska może nie być tak silna w drugiej połowie. rok.

„A wtedy być może będą musieli obciąć więcej” – powiedział Liang.

Dane z piątku pokazały Stany Zjednoczone Praca poza rolnictwem W styczniu liczba ta wzrosła o 353 000, co stanowi prawie dwukrotność szacunków Dow Jonesa mówiących o 185 000 nowych osób. Stopa bezrobocia w miesiącu wyniosła 3,7% wobec szacunków na poziomie 3,8%.

– Shreyashi Sanyal

6 godzin temu

Akcje Mitsui Fudosan osiągnęły rekordową wysokość, ponieważ aktywista podobno wzywa do masowego wykupu

Akcje Mitsui Fudosan podskoczyły w popołudniowych notowaniach aż o 11,8%, osiągając rekordową cenę 4100 jenów.

„Financial Times” podał, że amerykańska firma inwestycyjna-aktywista Elliott Management zaprosiła największą grupę z branży nieruchomości w Japonii do uruchomienia projektu. Plan wykupu warty bilion jenów (6,74 miliarda dolarów)..

READ  Po tym, jak w sobotę nie padła żadna wygrana, wartość Powerball wzrosła do 810 milionów dolarów

Elliott wezwał także firmę do sprzedaży swoich udziałów o wartości 3,6 miliarda dolarów w Oriental Land, która zarządza tokijskim Disneylandem, jak wynika z raportu, powołując się na osoby zaznajomione zarówno z Elliottem, jak i Mitsui.

Akcje Oriental Land spadły o 3,2%. Według danych LSEG Mitsui posiada obecnie 5,4% udziałów w Oriental Land, co czyni go drugim co do wielkości akcjonariuszem Oriental.

Szerszy indeks Topix wzrósł o 0,7%, podczas gdy Nikkei 225 wzrósł o 0,6%.

– Shreyashi Sanyal

11 godzin temu

Fed będzie „ostrożnie” podchodzić do obniżek stóp procentowych, powiedział Powell 60 Minutes

W niedzielnym wywiadzie dla CBS „60 Minutes” prezes Fed Jerome Powell powiedział, że Fed będzie „ostrożnie” podchodzić do obniżek stóp procentowych i zasugerował, że rynek może obstawiać zbyt wiele obniżek.

„Chcemy zobaczyć więcej dowodów na to, że inflacja trwale zmierza w stronę 2%” – dodał Powell. „Nasza pewność siebie rośnie. Chcemy tylko trochę więcej pewności siebie, zanim podejmiemy tak ważny krok, jakim jest rozpoczęcie obniżania stóp procentowych” – powiedział Powell Scottowi Pelleyowi w programie 60 minut, zgodnie z transkrypcją CBS.

„Będziemy aktualizować [the outlook] Na marcowym spotkaniu. „Powiem jednak, że w międzyczasie nie wydarzyło się nic, co pozwalałoby mi wierzyć, że ludzie znacząco zmienią swoje oczekiwania” – dodał Powell.

— Jesse Pound i Jeff Cox

12 godzin temu

Tydzień jest w trakcie przeglądu

Oto statystyki rynkowe za ostatni tydzień:

  • Dow Jones wzrósł w ciągu tygodnia o 1,43%, czwarty pozytywny tydzień z rzędu.
  • S&P 500 wzrósł w tym tygodniu o 1,38%, czwarty pozytywny tydzień z rzędu.
  • Nasdaq Composite wzrósł w ciągu tygodnia o 1,12%, czwarty pozytywny tydzień z rzędu.
  • Wszystkie trzy główne średnie wzrosły w ciągu 13 z ostatnich 14 tygodni.

– Jesse Pound i Christopher Hayes

12 godzin temu

READ  Ceny ropy są stabilne, ponieważ inwestorzy oceniają ryzyko wojny między Izraelem a Hamasem

Kontrakty terminowe na akcje są otwarte

Notowania kontraktów terminowych na akcje były spokojne, gdy handel rozpoczął się w Nowym Jorku o godzinie 18:00, a ceny wszystkich trzech głównych kontraktów futures wzrosły o 0,1% w stosunku do poprzedniego zamknięcia.

-Jesse Pound