3 marca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Zespół ratunkowy przebył 700 km, aby uratować szczeniaka, który przez kilka dni utknął na wyspie na zalanej rzece.

Zespół ratunkowy przebył 700 km, aby uratować szczeniaka, który przez kilka dni utknął na wyspie na zalanej rzece.

Specjalistyczna ekipa ratownictwa morskiego przejechała setki kilometrów przez całą Polskę, aby uratować szczeniaka wyrzuconego na brzeg na małej wyspie na środku rzeki.

Ośmiomiesięczny pies, nazwany w zeszłym tygodniu przez ratowników, wraz z siedmiorgiem rodzeństwa, został uratowany z posesji nad rzeką Buck we wsi Kulików w centralnej Polsce – poinformowała lokalna organizacja zajmująca się dobrostanem zwierząt Fundacja Judita Puppy. Grupa.

Gdy nagle zator na rzece pękł, wszystkie psy zdołały dopłynąć do brzegu z wyjątkiem Ryszarda, który utknął na małej, zalanej wyspie. W zeszłym tygodniu na wielu obszarach wokół uskoku doszło do największej powodzi od ponad dekady.

Strażacy próbowali ratować psa, ale warunki na rzece – silne prądy, szybko płynąca woda, lód i inne zanieczyszczenia – uniemożliwiły im to. Tymczasem pies – głodny, zmęczony i zmarznięty – wołał o pomoc na wyspie.

Z pobliskiego Legionowa przybyła ekipa ratowników rzecznych, która próbowała ratować ich w trudnych warunkach, uznając, że ich życie jest zagrożone.

Wreszcie, pięć dni po tym, jak pies utknął po raz pierwszy, ekipa ratowników morskich z Kołobrzegu, miasta na północnym wybrzeżu Bałtyku, przepłynęła 700 km do Kuligowa. Udało im się skutecznie uratować Rhyszarda.

Pies i jego rodzeństwo znajdują się teraz pod opieką fundacji, która opublikowała wideo na temat powrotu Ryszarda do zdrowia, który przebiega pomyślnie.

„Warto było przejechać 1400 km [roundtrip]– poinformował w mediach społecznościowych Paweł Depta, jeden z uratowanych.

READ  Polska denerwuje USA nowym prawem medialnym


Notatki z Polski są prowadzone przez niewielki zespół redakcyjny i wydawane przez niezależną fundację non-profit, utrzymywaną z datków naszych czytelników. Bez Waszego wsparcia nie moglibyśmy robić tego, co robimy.

Główny autor obrazu: Kluska Sebastian/X