19 maja, 2024

Zwycięstwo Iki Zwiadka nad Francuzką Caroline Garcią daje Polsce awans do finału United Cup

Iga Świątek pokonała w sobotę Caroline Garcię i poprowadziła Polskę do finału United Cup przed Australian Open.

Numer 1 na świecie zmierzył się z doświadczoną Francuzką Garcią, która w pierwszym secie przegrała 4:6, a następnie ponownie zwyciężyła w dwóch kolejnych setach 6:1, 6:1.

Warto zauważyć, że porażka 6:4 była pierwszą stratą seta Svitka od października 2023 roku – także w meczu przeciwko Garcii.

Zwycięstwo zapewniło mu 15 kolejnych zwycięstw i powrót do formy po zeszłym sezonie.

Zwycięstwo Świdka zapewniło niepodważalne prowadzenie 2:0 nad Francją po tym, jak rodak Polski i dziewiąty rozstawiony w tabeli mężczyzn Hubert Hurcox pokonał Adriana Mannarino 6:3, 7:5.

Katarzyna Kava i Jan Zieliński zwyciężyli później w grze mieszanej, wybielając wynik 3:0.

„Psychicznie musiałem dokonać dużych zmian, ponieważ byłem niecierpliwy” – powiedział Świtek po zwycięstwie.

„Podejmowałem złe decyzje i musiałem być bardziej konsekwentny.

„Po przerwie po pierwszym secie byłem bardziej skupiony, więc jestem z siebie naprawdę dumny”.

„Mimo że nawierzchnia była naprawdę podobna, powiedziałbym, że poczułem się trochę wytrącony ze swojego rytmu” – dodał.

„Wiem, że potrzebuję trochę czasu, aby popracować nad mózgiem”.

W finale Polska zmierzy się ze zwycięzcą Australii i Niemiec. Są czołową rozstawiarką turnieju, a w drodze do finału ponieśli tylko jedną porażkę.

Streamuj najlepsze wydarzenia tenisowe, w tym Australian Open 2024 Odkrycie+W aplikacji Eurosport i eurosport.com
READ  Rekordowa rozgrzewka Polski, Darnów osiągnęła historyczny szczyt – dywizja angielska