24 lutego, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Australia przeżyła powrót i zorganizowała finał United Cup z Polską

Australia przeżyła powrót i zorganizowała finał United Cup z Polską

Niemcy pokonały gospodarzy Australię 2:1 i awansowały do ​​finału mieszanych zawodów drużynowych United Cup, rozpoczynając spotkanie na szczycie z Polską.

W długim półfinale, który zakończył się tuż po godzinie 2 w nocy czasu lokalnego, niemiecka para mieszanego debla, składająca się z Alexandra Zvereva i Laury Siegmund, pokonała w decydującym meczu gry pojedynczej Matthew Eptona i Storm Huntera.

Angelique Gerber zapewniła Niemcom prowadzenie po pokonaniu Ajli Domljanovic, ale Alex de Minaur pozostał w tyle po pokonaniu Zvereva 5:7, 6:3, 6:4.

Zverev miał zaledwie 25 minut pomiędzy meczami w grze pojedynczej i deblu, ale to go nie powstrzymało i połączył siły z Siegmundem, aby w zaciętej walce pokonać australijską parę 7-6(2), 6-7(2) 15-13 mecz. Zapisano kilka punktów meczowych.

„To było oczywiście rozczarowujące po meczu singlowym, ale moim zdaniem poziom meczu był bardzo wysoki” – powiedział wyczerpany Zverev, który po pięciu godzinach spędzonych na korcie miał zawiązane oczy.

Przeczytaj także: Sabalenka ożywi rywalizację Rybakiny w finale w Brisbane

Nadal remisowaliśmy i nadal mieliśmy szansę na zwycięstwo i cieszę się, że zrobiliśmy to dzisiaj.

Kerber otrząsnęła się po setzie, oszczędzając dwa punkty meczowe i pokonała Ajlę Domljanović 4:6, 6:2, 7:6(7) i odniosła swoje pierwsze zwycięstwo w grze pojedynczej od 18-miesięcznej przerwy macierzyńskiej.

„Przed wyjazdem do Melbourne starałem się rozegrać jak najwięcej meczów. Próbowałem wyciągnąć wnioski z trzech ostatnich meczów” – powiedział Gerber.

„Przybycie tutaj i wygranie tak trudnej bitwy wiele dla mnie znaczy. Udział w takim turnieju przed wyjazdem na Australian Open wiele dla mnie znaczy.

Australian Open potrwa od 14 do 28 stycznia.

READ  SOFTSWISS wyróżniony certyfikatem Najlepsze Miejsce Pracy w Polsce