27 kwietnia, 2024

Zwiadek płacze, gdy Polska pokonała USA, Włochy prowadzą Grecję 2:0 National News

Ika Świątek, faworytka tegorocznego Australian Open, zalała się łzami po porażce w United Cup w piątek.

Courtside opłakiwała swoją porażkę 6:2, 6:2 z mistrzynią US i French Open Jessicą Pegulą ze Stanów Zjednoczonych w półfinale gry podwójnej mieszanej w Sydney.

„Byłem smutny. Ale to nie pierwszy raz, kiedy płakałem po przegranej, nic specjalnego” – powiedział Światek nr 1 Światek.

Zwycięstwo Peguli pomogło Stanom Zjednoczonym objąć prowadzenie 2:0 nad Polską, podczas gdy Włochy odniosły również dwa pierwsze gole z Grecją.

Pozostałe mecze singlowe zostaną rozegrane w sobotę, aw razie potrzeby rozegrane zostaną również deble mieszane.

Włoszka Martina Trevisan wygrała 6:3, 6:7(4), 7:5 w emocjonującym starciu z numer 6 na świecie Marią Zaccari w 3 godziny i 14 minut.

Lewy sklasyfikowany na 27. miejscu po zwycięstwie tańczył z radości w Ken Rosewall Arena, zanim przytulił kolegów z drużyny, w tym włoskiego lidera Matteo Berettini.

„Boże, to była wspaniała bitwa dzisiaj, jestem naprawdę szczęśliwy. To było niesamowite” – powiedział Trevisan. „Czasami musiałam się śmiać, bo to pomogło mi przypomnieć sobie i zrelaksować się, że jestem z wieloma ludźmi na tym cudownym polu, więc życie jest piękne.

„Jestem z tego bardzo zadowolony, ponieważ każdego dnia pracuję nad dalszym rozwojem i lepszym samopoczuciem na korcie i myślę, że dzisiaj na to zasłużyłem”.

Kolega z drużyny Lorenzo Musetti również pokonał Greka Stefanosa Sakellaridisa 6:1, 6:1.

Jak dowiodło spotkanie Trevisan z Zacharym, głównym tematem rozmów była forma porażki Switek i jej rozpacz.

Svitek wygrał wszystkie cztery swoje starcia z Pegulą w zeszłym roku i ma nadzieję, że dobrze sobie poradzi w Australian Open, który rozpocznie się 16 stycznia.

Ale zdeterminowana gra Peguli, zajmująca agresywną postawę po powrocie z serwisu, przyniosła obfite nagrody dla świata nr 3 w tym, co okazało się nie pasować.

READ  Ekskluzywny polski projekt genetyczny zmierza do porzucenia chińskiej technologii w technologii danych

Świątek zrobił długą przerwę na toaletę pod koniec pierwszego seta i był w stanie po raz pierwszy wyjść na prowadzenie, jednocześnie prowadząc swój serwis otwierający, aby rozpocząć drugiego seta.

Ale Pegula przedarł się dzięki swojej koncentracji i formie, by odnieść przekonujące zwycięstwo.