19 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Źródła: Russell Wilson podpisze umowę wolnego agenta ze Steelers

Źródła: Russell Wilson podpisze umowę wolnego agenta ze Steelers

Jak podają źródła ligowe ESPN, dziewięciokrotny rozgrywający Pro Bowl i były mistrz Super Bowl Russell Wilson planuje podpisać kontrakt z Pittsburgh Steelers.

Wilson podpisze roczny, przyjazny zespołowi kontrakt, na mocy którego drużyna Denver Broncos, która powiedziała mu w zeszłym tygodniu, że zostanie zwolniony, zapłaci 38 milionów dolarów jego pensji za noszenie czarno-żółtego stroju.

W niedzielnym wieczorze w mediach społecznościowych Wilson napisał: „Rok 13. Wdzięczny”. Miał towarzyszący film przedstawiający Steelers i ich fanów.

Dzięki uprzejmości drużyny Broncos Ponieważ przed rozpoczęciem nowego roku ligowego Wilson nadal miał ważny kontrakt, w piątek odwiedził urzędników Steelers w Pittsburghu na ponad sześć godzin. Spotkał się m.in. z trenerem Mikiem Tomlinem i nowym koordynatorem ofensywy Arthurem Smithem. Obie strony miały wspólny interes, który doprowadził do rocznej umowy.

Wilson udaje się teraz do Pittsburgha z Kennym Pickettem, wybranym przez Steelers w pierwszej rundzie draftu 2022 i jedynym rozgrywającym, który ma obecnie kontrakt z zespołem. Mason Rudolph przechodzi do wolnej agencji po rozegraniu trzech meczów w barwach Pittsburgha w zeszłym sezonie.

W zeszły poniedziałek drużyna Broncos powiedzieli Wilsonowi (35 l.), że zwolnią go po rozpoczęciu nowego roku ligowego w środę, kończąc burzliwą passę dwóch sezonów, podczas których Denver w doskonałej formie osiągnął bilans 11-19 i nie przeszedł do play-offów. W 2023 roku siedział na ławce rezerwowych na dwa mecze do końca i zakończył sezon na 3070 jardów przed końcem z 26 przyłożeniami i ośmioma przechwytami.

Broncos podpisali z Wilsonem pięcioletni kontrakt o wartości 242,6 mln dolarów po tym, jak w 2022 r. zaliczył on hitową transakcję z Seattle Seahawks. W związku z zwolnieniem będą mieli 85 mln dolarów martwych pieniędzy przez następne dwa sezony.

Wilson spędził 10 sezonów w Seattle, wygrywając dziewięć meczów Pro Bowl i wygrywając Super Bowl w 2014 r. W 2012 r. został wybrany w trzeciej rundzie Seahawks, rzucając na odległość 43 653 jardów, 334 przyłożenia i 106 przechwytów.

Wilson został zapytany o swoją przyszłość w zeszłym miesiącu podczas programu „I Am an Athlete” z byłym odbierającym Broncos Brandonem Marshallem i powiedział, że zwycięstwo jest jego najwyższym priorytetem.

„W ciągu najbliższych dwóch lat chcę wygrać dwa [Super Bowls]„Chcę znów poczuć dreszcze tego pucharu. Kocham to miasto (Denver) i wszystko inne, ale ty też chcesz nim być” – powiedział Marshallowi. [in] Miejsce, które pragnie także Ciebie. Chcę wygrać, tylko to się dla mnie liczy.”

W trakcie swojej kariery lubił pokonywać Steelers. W dwóch meczach przeciwko Tomlinowi i Steelers ma bilans 2:0, ma osiem podań po przyłożeniu, żadnych przechwytów i ma 147,1 podań.

Harmonogram Steelers na 2024 rok obejmuje mecz w Denver przeciwko Broncos, w którym teraz może nastąpić powrót Wilsona.