3 marca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Źródła: Nintendo pokazało dema Switcha 2 na Gamescom

Źródła: Nintendo pokazało dema Switcha 2 na Gamescom

Nintendo pokazało na Gamescom dema technologiczne następcy Nintendo Switch za zamkniętymi drzwiami, co jest zrozumiałe.

Tak wynika z nowego raportu pt Eurogamerco VGC może potwierdzić na podstawie naszych własnych źródeł.

Z postu wynika, że ​​Nintendo prywatnie zaoferowało zaproszonym deweloperom dema techniczne przygotowane specjalnie z myślą o konsoli do gier nowej generacji, która mogłaby zadebiutować w przyszłym roku.

Przyjmuje się, że jedną z wersji demonstracyjnych „Switch 2” była ulepszona wersja wydanego na Switcha tytułu Zelda: Breath of the Wild, działająca z większą liczbą klatek na sekundę i w wyższej rozdzielczości niż oryginalna gra, na sprzęcie dostosowanym do specyfikacji nowej konsoli ( ale nie było żadnej sugestii, że gra faktycznie zostanie wydana ponownie.)

Inne źródło VGC twierdziło, że Nintendo pokazało imponujące demo techniczne gry The Matrix Awakens Unreal Engine 5 firmy Epic, które pierwotnie zostało wydane, aby zaprezentować moc konsol PlayStation 5 i Xbox Series

Mówi się, że demo będzie działać przy użyciu technologii skalowania DLSS firmy Nvidia, z włączonym zaawansowanym śledzeniem promieni i grafiką podobną do konsol obecnej generacji Sony i Microsoft.

Nintendo nie omawiało publicznie swoich planów dotyczących kolejnej generacji konsol, ale niedawny raport VGC wskazywał, że firma planuje wypuścić nowy sprzęt pod koniec przyszłego roku.

Choć szczegółowe informacje na temat sprzętu są pilnie strzeżone, źródła VGC wskazują, że z konsoli nowej generacji będzie można korzystać w trybie przenośnym, podobnie jak w przypadku Nintendo Switch.

Dr Serkan Toto, konsultant branżowy z Tokio, powiedział VGC, że premiera konsoli w 2024 r. miałaby sens dla Nintendo, ponieważ oczekuje się, że w tym roku nastąpi dwucyfrowy spadek sprzedaży sprzętu i oprogramowania dla Switcha, który pojawił się na rynku w 2020 r. marzec 2017.

„Ogólnie powiedziałbym, że patrząc na finanse Nintendo, wydaje się jasne, że w 2024 roku nadszedł czas na nowy sprzęt” – powiedział. „Już w bieżącym roku finansowym oczekuje się, że sprzęt spadnie o 16,5% rok do roku, podczas gdy spadek oprogramowania wyniesie 15,9%.

READ  Oferta w cyberponiedziałek: 900 USD zniżki na 49-calowy monitor do gier Samsung Odyssey Neo G9

„Jedynym sposobem, aby zapobiec całkowitemu narośnięciu tych strat w następnym roku podatkowym, jest nowe urządzenie, a druga połowa 2024 r. wydaje mi się realistycznym oknem na premierę”.