30 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Dyski twarde zwykle psują się w mniej niż 3 lata w badaniu Backblaze obejmującym 17 155 uszkodzonych dysków – Ars Technica

Dyski twarde zwykle psują się w mniej niż 3 lata w badaniu Backblaze obejmującym 17 155 uszkodzonych dysków – Ars Technica

Niedawno omówiliśmy badanie przeprowadzone przez Secure Data Recovery, firmę zajmującą się odzyskiwaniem danych z dysków twardych, dysków SSD i RAID, obejmujące 2007 uszkodzonych dysków twardych, które otrzymała. Okazało się, że średni czas przed awarią wśród tych silników wynosił 2 lata i 10 miesięcy. Wydawało się, że to krótkie życie, ale biorąc pod uwagę ograniczoną wielkość próby i analizę w raporcie Bezpieczne odzyskiwanie danych, było miejsce na sceptycyzm. Dzisiaj Backblaze, firma zajmująca się tworzeniem kopii zapasowych i przechowywaniem w chmurze, znana z dogłębnej analizy awarii dysków twardych i dysków twardych, przedstawia swój raport Bezpieczne odzyskiwanie danych. wyszukiwanie prywatne przy użyciu znacznie większego zestawu danych. Spośród 176 155 uszkodzonych dysków twardych zbadanych przez firmę Backblaze średni wiek awarii wynosił 2 lata i 6 miesięcy.

2 lata i 6 miesięcy

Backblaze osiągnął ten wiek, badając wszystkie swoje uszkodzone dyski i odpowiadające im godziny pracy. Firma rejestrowała datę awarii każdego dysku, model, numer seryjny, pojemność, awarię i początkową wartość SMART. Zbadane dyski 17155 obejmują 72 różne modele i nie obejmują uszkodzonych dysków rozruchowych, dysków bez metadanych atrybutów SMART ani dysków z danymi spoza zakresu.

Gdyby Backblaze przyjrzał się dyskom, których już nie używa w swoich centrach danych, byłoby 3379 dysków w 35 modelach, a średni czas awarii byłby nieco dłuższy i wyniósłby 2 lata i 7 miesięcy.

Backblaze powiedział, że jego dotychczasowe wyniki są „zgodne” z ustaleniami z Secure Data Recovery w marcu. Dzieje się tak pomimo tego, że Backblaze używa obecnie dysków twardych starszych niż 2 lata i 7 miesięcy.

„Kiedy po raz pierwszy zobaczyliśmy średni czas bezawaryjnego odzyskiwania danych, pomyśleliśmy, że 2 lata i 10 miesięcy to dość mało. Byliśmy zaskoczeni tym, co powiedziały nam nasze dane, ale odrobina matematyki jeszcze nikomu nie zaszkodziła” — czytamy na blogu Backblaze.

READ  Valve ujawnia plany ulepszenia ekranu Steam Deck i baterii

„Ponieważ zawsze dodajemy więcej uszkodzonych dysków do naszego zbioru danych i po drodze wycofujemy modele dysków, będziemy nadal śledzić średni wiek awarii naszych modeli dysków i zgłaszać, jeśli znajdziemy coś interesującego”.

Przyglądając się średniej żywotności dysków w zależności od modelu, firma Backblaze zmniejszyła liczbę modeli do 30, eliminując dyski z mniej niż 50 awariami.

Odpalanie

Jedną z najbardziej godnych uwagi funkcji w powyższej tabeli jest dysk Seagate ST12000NM0007 o pojemności 12 TB, który odnotował 2023 awarie, które wystąpiły, gdy każdy dysk miał średnio 1 rok i 6 miesięcy. Jedynym modelem z większą liczbą awarii był 4 TB Seagate ST400DM000. Backblaze doświadczył 5249 awarii, a każdy silnik miał średnią żywotność 3 lata i 3 miesiące w przypadku awarii.

Rozkładając rzeczy według pojemności dysku, na pierwszy rzut oka wydaje się, że dyski o mniejszej pojemności mogą działać dłużej, zanim ulegną awarii. Jednak blog Backblaze zauważa, że ​​Backblaze nie ma żadnych dysków twardych 1 TB, 1,5 TB, 2 TB, 3 TB ani 5 TB w swoim zbiorze próbek, co sprawia, że ​​gromadzenie danych dla dysków o małej pojemności jest kompletne. W przeciwieństwie do tego, większość dysków twardych o większej pojemności jest nadal używana.

„Innymi słowy, ponieważ te duże dyski będą ulegać awariom w nadchodzących miesiącach i latach, może to wydłużyć lub zmniejszyć średni czas eksploatacji tego modelu dysku” — wyjaśnił Klein.

Odpalanie

Wskaźniki awaryjności od kwietnia 2013 r

Jak zwykle Backblaze dostarcza kwartalną aktualizację dysków twardych w swoim aktywnym arsenale. Dziś dodał dane z pierwszego kwartału 2023 roku.

Poniższa tabela przedstawia roczne wskaźniki awaryjności (AFR) dla 236 893 dysków twardych w 30 modelach i przez około 10 lat. Wykres nie obejmuje dysków, które są „używane tylko do celów testowych” lub dla których Backblaze ma mniej niż 60 jednostek.

READ  Procesory AMD Ryzen 7000 „Raphael” mają mieć maksymalną częstotliwość 5,85 GHz

Odpalanie

Ogólnie średni AFR wyniósł 1,4 procent. Dyskiem o najniższym AFR (0,28 procent) i co najmniej 2,2 miliona dni jazdy jest Western Digital Corporation (WDC) WUH721816ALE6L4 16 TB (Backblaze ma 14 098 jednostek).

Modelem o najwyższym AFR (2,57 procent) i co najmniej 2,2 miliona dni jazdy jest Seagate 4 TB ST4000DM000 (Backblaze miał 18 070 sztuk). Należy jednak zauważyć, że model ten ma największą liczbę dni jazdy ze wszystkich modeli w tabeli Backblaze. W lutym Backblaze powiedział, że dyski twarde firmy Seagate generalnie wykazują wyższy wskaźnik awaryjności w środowisku Backblaze, a także są „tańsze”, więc ich „wskaźnik awaryjności zwykle nie jest wystarczająco wysoki, aby uczynić je mniej opłacalnymi w całym okresie eksploatacji. dobry przypadek.” Dla nas wiele modeli dysków Seagate jest tak samo opłacalnych, jak droższe dyski”.

Cały zestaw danych Backblaze ma swoją skalę Dane testowe dysku twardego strona.