22 czerwca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Żołnierze Task Force Marne odwiedzają lokalną szkołę w Polsce |  Artykuł

Żołnierze Task Force Marne odwiedzają lokalną szkołę w Polsce | Artykuł
1/6

Pokaż tytuł +
Ukryj tytuł –


Armia USA Sp. Christopher Lyndhurst z kompanii Bravo „Barbarian” 2. batalionu 69. Brygady Pancernej, 2. Zespołu Bojowego Pancernej Brygady 3. Dywizji Piechoty wykonuje rzemiosło wraz z uczniem szkoły podstawowej kardynałem Stefanem Wysińskim w Rosowie, Bolandsku, Vylsku. 15 grudnia 2023 r. Żołnierze Task Force Marne spotkali się z uczniami i nauczycielami, aby dowiedzieć się więcej o swoich kulturach. Misją 3. Dywizji Piechoty w Europie jest angażowanie się w międzynarodowe szkolenia i ćwiczenia na całym kontynencie, współpraca z sojusznikami z NATO i regionalnymi partnerami w dziedzinie bezpieczeństwa w celu zapewnienia niezawodnych w walce sił dla V Korpusu, wysuniętych sił Stanów Zjednoczonych w Europie. (Zdjęcie armii amerykańskiej: sierż. Cesar Salazar Jr.)
(Zdjęcie: sierż. Cesar Salazar Jr.)


Zobacz oryginał
Żołnierze Task Force Marne odwiedzają lokalną szkołę w Polsce
2/6

Pokaż tytuł +
Ukryj tytuł –


Kpr. armii amerykańskiej Daemazejah Corbett, specjalista wsparcia operacji sygnalizacyjnych w kompanii Bravo „Barbarian”, 2. batalionu, 69. Dywizji Pancernej, 2. Brygady Pancernej, 3. Grupy Bojowej Piechoty, 3. Dywizji Piechoty, wykonuje rzemiosło z uczniem w Szkole Podstawowej im. Kardynała Stephena Wyskiego w Roland. 15 listopada 2023 r. Żołnierze Grupy Zadaniowej Marne spotykają się z uczniami i nauczycielami, aby dowiedzieć się więcej o swoich kulturach. Misją 3. Dywizji Piechoty w Europie jest angażowanie się w międzynarodowe szkolenia i ćwiczenia na całym kontynencie, współpraca z sojusznikami z NATO i regionalnymi partnerami w dziedzinie bezpieczeństwa w celu zapewnienia niezawodnych w walce sił dla V Korpusu, wysuniętych sił Stanów Zjednoczonych w Europie. (Zdjęcie armii amerykańskiej: sierż. Cesar Salazar Jr.)
(Zdjęcie: sierż. Cesar Salazar Jr.)

Zobacz oryginał
Żołnierze Task Force Marne odwiedzają lokalną szkołę w Polsce
3/6

Pokaż tytuł +
Ukryj tytuł –


Kompania Bravo „Barbarzyńca” 2 Batalionu 69 Brygady Pancernej, Zespołu Bojowego 2 Brygady Pancernej 3 Dywizji Piechoty oraz uczniowie szkoły podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyskiego, żołnierze Armii USA pokazują wspólne rzemiosło w Roskach w Polsce, w Noskach. 15 grudnia 2023 r. Żołnierze Task Force Marne spotkali się z uczniami i nauczycielami, aby dowiedzieć się więcej o swoich kulturach. Misją 3. Dywizji Piechoty w Europie jest angażowanie się w międzynarodowe szkolenia i ćwiczenia na całym kontynencie, współpraca z sojusznikami z NATO i regionalnymi partnerami w dziedzinie bezpieczeństwa w celu zapewnienia niezawodnych w walce sił dla V Korpusu, wysuniętych sił Stanów Zjednoczonych w Europie. (Zdjęcie armii amerykańskiej: sierż. Cesar Salazar Jr.)
(Zdjęcie: sierż. Cesar Salazar Jr.)


Zobacz oryginał
Żołnierze Task Force Marne odwiedzają lokalną szkołę w Polsce
4/6

Pokaż tytuł +
Ukryj tytuł –


Sierżant sztabowy armii amerykańskiej Bryce Rotch z kompanii Bravo „Barbarian” 2. batalionu 69. pułku pancernego, 2. Zespołu Bojowego Brygady Pancernej 3. Dywizji Piechoty przemawia do polskich studentów w Fort Stewart, Ga. Kardynał Stefan Wyskiski. Wielki, Polska, 15 listopada 2023 r. Żołnierze z Task Force Marne spotykają się z uczniami i nauczycielami, aby dowiedzieć się więcej o swoich kulturach. Misją 3. Dywizji Piechoty w Europie jest angażowanie się w międzynarodowe szkolenia i ćwiczenia na całym kontynencie, współpraca z sojusznikami z NATO i regionalnymi partnerami w dziedzinie bezpieczeństwa w celu zapewnienia niezawodnych w walce sił dla V Korpusu, wysuniętych sił Stanów Zjednoczonych w Europie. (Zdjęcie armii amerykańskiej: sierż. Cesar Salazar Jr.)
(Zdjęcie: sierż. Cesar Salazar Jr.)

Zobacz oryginał
Żołnierze Task Force Marne odwiedzają lokalną szkołę w Polsce
5/6

Pokaż tytuł +
Ukryj tytuł –


Żołnierze amerykańscy z kompanią Bravo „Barbarzyńca”, 2. batalion, 2. batalion, 69. Brygada Pancerna, 2. Zespół Bojowy Pancernej Brygady, 3. Dywizja Piechoty, Szkoła Kardynała Stefana Wyszyskiego, Szkoła Podstawowa w Rożyńsku Wielkim, Polska, 23 listopada, 25 listopada Spotkanie pracownicy. Żołnierze Grupy Zadaniowej Marne spotkali się z uczniami i nauczycielami, aby dowiedzieć się więcej o swoich kulturach. Misją 3. Dywizji Piechoty w Europie jest angażowanie się w międzynarodowe szkolenia i ćwiczenia na całym kontynencie, współpraca z sojusznikami z NATO i regionalnymi partnerami w dziedzinie bezpieczeństwa w celu zapewnienia niezawodnych w walce sił dla V Korpusu, wysuniętych sił Stanów Zjednoczonych w Europie. (Zdjęcie armii amerykańskiej: sierż. Cesar Salazar Jr.)
(Zdjęcie: sierż. Cesar Salazar Jr.)

Zobacz oryginał
Żołnierze Task Force Marne odwiedzają lokalną szkołę w Polsce
6/6

Pokaż tytuł +
Ukryj tytuł –


Kpr. armii amerykańskiej Damaseja Corbett, specjalista ds. wsparcia operacji sygnalizacyjnych w kompanii Bravo „Barbarian” 2. batalionu 69. Brygady Pancernej, 2. Zespołu Bojowego 2. Brygady Pancernej 3. Dywizji Piechoty, ściska dłoń polskiego ucznia ze szkoły podstawowej w Kardynale Stefanie Wieskiskim. , Listopad. 15 grudnia 2023 r. Task Force Marne Soldiers spotkali się z uczniami i nauczycielami, aby uczyć się i wymieniać wzajemne kultury między Stanami Zjednoczonymi a Polską. Misją 3. Dywizji Piechoty w Europie jest angażowanie się w międzynarodowe szkolenia i ćwiczenia na całym kontynencie, współpraca z sojusznikami z NATO i regionalnymi partnerami w zakresie bezpieczeństwa w celu zapewnienia niezawodnych w walce sił dla V Korpusu, wysuniętych sił Stanów Zjednoczonych w Europie. (Zdjęcie armii amerykańskiej: sierż. Cesar Salazar Jr.)
(Zdjęcie: sierż. Cesar Salazar Jr.)


Zobacz oryginał

ROŻYŃSK WIELKI, Polska — Amerykańscy żołnierze współpracujący z Marną odwiedzają lokalną szkołę, aby poznać polską kulturę i zapoznać polskie dzieci z kulturą amerykańską w pobliżu poligonu Bemowo Biskie, 15 listopada 2023 r.

Grupa żołnierzy armii amerykańskiej z kompanii Bravo „Barbarian”, 2. batalionu, 69. Brygady Pancernej, 2. Pancernej Brygady Bojowej, 3. Dywizji Piechoty, służących w ramach NATOwskiej Grupy Bojowej Wzmocnionej Wysuniętej Obecności w Polsce, spotkała się z kadrą szkoły i uczniami. Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyskiego w ramach działań na rzecz łączenia się z polską kulturą i lokalnymi mieszkańcami.

sierż. sztabowy Dowódca czołgu Kompanii Barbarian Bryce Roach wyjaśnił, że ze względu na pobliską bazę NATO ważne było, aby dzieci zrozumiały, że żołnierze są przyjaźni, a nie zastraszający oraz dlaczego służą w Polsce. Podobnie poznanie polskiej kultury i historii pomaga amerykańskim żołnierzom zrozumieć, dlaczego ich służba w Polsce jest tak ważna.

„To dla nas okazja, aby pokazać, że jesteśmy przerażającymi ludźmi, którzy jeżdżą dużymi, przerażającymi pojazdami” – powiedział Roach. „Jesteśmy tutaj, aby dowiedzieć się i zrozumieć, co dzieje się z lokalnymi dziećmi. To nie tylko świetna szansa dla następnego pokolenia polskich dzieci, ale także świetna zabawa”.

„Kiedy w 2018 roku zostałem dyrektorem naszej szkoły, mój pomysł na współpracę z War Group Poland był taki, aby dzieci miały możliwość poznania nowych kultur bez konieczności opuszczania szkoły” – powiedział kardynał Stefan Wyszczyński, dyrektor szkoły podstawowej. „Ponieważ geograficznie jesteś tu blisko i mamy szacunek. Chcieliśmy to wykorzystać [of teaching Polish culture] Dla amerykańskich żołnierzy nie tylko jako żołnierzy, ale co ważniejsze, jako obywateli amerykańskich.”

Uczniowie przybliżyli żołnierzom historię Polski i jedną z najważniejszych postaci Polski w walce o niepodległość.

„Józef Piszczydski był najważniejszą postacią polskiej niepodległości po 1918 roku” – stwierdził Kakberski. „Amerykańscy żołnierze są tutaj, aby chronić naszą wolność. Jeśli opuszczają Polskę, muszą najpierw wiedzieć, po co tu przybyli… Oni są dla Polaków. [helping to keep] Wolność zapoczątkowana przez Piłsudskiego.”

Roach rozmawiał z uczniami o armii amerykańskiej, stanie Georgia i kulturze Ameryki. Żołnierze zajmowali się także zajęciami plastycznymi z uczniami, co pozwoliło im poznać słowa w ich językach, a także poznać swoje zainteresowania i pochodzenie. Żołnierze zwiedzili szkołę i odpowiadali na pytania uczniów z różnych klas.

„Dzieci tutaj są naprawdę mądre i miłe” – kpr. powiedziała Dameja Corbett, specjalistka ds. wsparcia operacji sygnalizacyjnych w Barbarian Company. „Zadawali mi wiele pytań, więc musiałem z nimi dużo rozmawiać. Świetnie się bawiłem.

„Dla mnie to naprawdę świetna zabawa, ponieważ widzę, jak moi żołnierze mówią i rozwijają się podczas wystąpień publicznych, ale jednocześnie widzę różne cechy i sposoby, w jakie kultury mówią i robią te same rzeczy, co my robimy tutaj, w Gruzji”. – powiedział Roach. „Widzenie ich siedzących i współdziałających ze sobą ma kluczowe znaczenie dla ich rozwoju jako podoficerów i żołnierzy, ale myślę, że jest to jeszcze ważniejsze dla naszej przyszłości tutaj i dla nich, gdy są sierżantami sztabowymi i sierżantami pierwszej klasy”.

„Musiałem porozmawiać z niektórymi dzieciakami i dowiedzieliśmy się o nich trochę” – powiedział Corbett. „Czuję, że w pewnym sensie wszyscy jesteśmy tacy sami. Podobają im się niektóre rzeczy, które zrobiłem… Mam z nimi trochę większy kontakt.

Rotch wierzy, że niezależnie od tego, czy są w Polsce, na Bliskim Wschodzie, czy gdziekolwiek służą, ważne jest, aby żołnierze czuli się komfortowo w kontaktach z lokalną ludnością, aby mogli budować zaufanie i pozytywne relacje z lokalną ludnością.

„Jesteśmy tu teraz, ale nie wiemy, gdzie będzie jutro konflikt” – powiedział Roach. „Dla mnie i dla nich ważne jest, abyśmy zobaczyli, że wielu z tych weteranów – być może zostali, ale nie musi – kiedy obejmą moje stanowisko, będą musieli polegać na swojej społeczności w trudnych czasach”.

Misją 3. Dywizji Piechoty w Europie jest angażowanie się w międzynarodowe szkolenia i ćwiczenia na całym kontynencie, współpraca z sojusznikami z NATO i regionalnymi partnerami w zakresie bezpieczeństwa w celu zapewnienia niezawodnych w walce sił dla V Korpusu, wysuniętych sił Stanów Zjednoczonych w Europie.

READ  Polska historia w Showa nie jest czarno-biała - komentarz