22 czerwca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Biden nie spadł ze schodów w Polsce: sprawdzenie rzeczywistości

Biden nie spadł ze schodów w Polsce: sprawdzenie rzeczywistości

Twierdzenie: Film przedstawia prezydenta Joe Bidena spadającego ze schodów samolotu Air Force One podczas wysiadania z samolotu w Polsce.

Ocena AP: błędna. Biden nie jest osobą, która dokonuje przecieku, schodząc po schodach samolotu na Lotnisku Chopina w Warszawie. Inne nagrania i zdjęcia od czasu jego przybycia w lutym pokazują, że Biden korzysta z innego wyjścia i bez problemów schodzi po schodach.

Fakty: Biden wszedł Warszawa luty 20 wieczorem po niezapowiedzianym ogłoszeniu Podróż na UkrainęSpotkał się tam z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim Spędziłem ponad pięć godzin W Kijowie. Następnego dnia użytkownicy mediów społecznościowych zaczęli udostępniać wideo przedstawiające wysiadanie Air Force One i mężczyznę spadającego ze schodów, fałszywie twierdząc, że to Biden.

Film, który pojawił się w reportażu telewizyjnym, przedstawiał kyron w języku polskim, został nagrany z przodu samolotu i pokazywał ludzi schodzących po schodach, gdy wychodzili z tyłu samolotu. Mężczyzna schodzi po schodach, zanim ludzie na asfalcie śpieszą z pomocą. Chiron identyfikuje tę lokalizację jako Lotnisko Chopina w Warszawie.

„Prezydent USA Joe Biden spadł ze schodów wkrótce po wylądowaniu w Polsce po wizycie na Ukrainie” – wideo udostępniono w środę na Twitterze, znanym jako X.

Film był także szeroko udostępniany podczas lutowej wizyty Bidena w Warszawie. „Łamanie! Biden wylądował w Polsce i już upadł! Panie, zmiłuj się” – czytamy w poście udostępnionym na X 21 lutego.

Choć na nagraniu nie jest jasne, kto spada ze schodów, nie jest to Biden. Na miejscu zdarzenia było obecnych kilku reporterów z Andhry, którzy byli świadkami i zrobiona fotografia Przybycie Bidena, gdy schodził po schodach z samolotu, przebiegło bez żadnych incydentów.

Wideo Biden wychodzący z samolotu pokazuje, że wysiadł z przodu samolotu, a nie z tyłu, jak pokazuje wideo w mediach społecznościowych.

Na nagraniu widać Bidena schodzącego samotnie po schodach, w przeciwieństwie do filmu przedstawiającego spadającego mężczyznę, na którym widać rząd osób schodzących po schodach.

READ  The Red Flames rozpoczynają kampanię Pucharu Świata remisem w Polsce: 1-1

21 lutego Biden pod warunkiem, że Przemówienie w Warszawie z okazji pierwszej rocznicy inwazji Rosji na Ukrainę. W przemówieniu Biden pochwalił sojuszników w Europie za zintensyfikowanie działań w ciągu ostatniego roku i przesłanie jasnego komunikatu. Prezydent Rosji Władimir Putin „NATO nie będzie podzielone, nie zmęczymy się” – twierdzi Raport AP.

___

Częścią wysiłków AP mających na celu zajęcie się szeroko rozpowszechnioną dezinformacją, obejmujących współpracę z zewnętrznymi agencjami i organizacjami w celu dodania kontekstu faktycznego do fałszywych treści krążących w Internecie. Dowiedz się więcej o sprawdzaniu faktów w AP.