7 grudnia, 2023

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Biden nie spadł ze schodów w Polsce: sprawdzenie rzeczywistości

Biden nie spadł ze schodów w Polsce: sprawdzenie rzeczywistości

Twierdzenie: Film przedstawia prezydenta Joe Bidena spadającego ze schodów samolotu Air Force One podczas wysiadania z samolotu w Polsce.

Ocena AP: błędna. Biden nie jest osobą, która dokonuje przecieku, schodząc po schodach samolotu na Lotnisku Chopina w Warszawie. Inne nagrania i zdjęcia od czasu jego przybycia w lutym pokazują, że Biden korzysta z innego wyjścia i bez problemów schodzi po schodach.

Fakty: Biden wszedł Warszawa luty 20 wieczorem po niezapowiedzianym ogłoszeniu Podróż na UkrainęSpotkał się tam z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim Spędziłem ponad pięć godzin W Kijowie. Następnego dnia użytkownicy mediów społecznościowych zaczęli udostępniać wideo przedstawiające wysiadanie Air Force One i mężczyznę spadającego ze schodów, fałszywie twierdząc, że to Biden.

Film, który pojawił się w reportażu telewizyjnym, przedstawiał kyron w języku polskim, został nagrany z przodu samolotu i pokazywał ludzi schodzących po schodach, gdy wychodzili z tyłu samolotu. Mężczyzna schodzi po schodach, zanim ludzie na asfalcie śpieszą z pomocą. Chiron identyfikuje tę lokalizację jako Lotnisko Chopina w Warszawie.

„Prezydent USA Joe Biden spadł ze schodów wkrótce po wylądowaniu w Polsce po wizycie na Ukrainie” – wideo udostępniono w środę na Twitterze, znanym jako X.

Film był także szeroko udostępniany podczas lutowej wizyty Bidena w Warszawie. „Łamanie! Biden wylądował w Polsce i już upadł! Panie, zmiłuj się” – czytamy w poście udostępnionym na X 21 lutego.

Choć na nagraniu nie jest jasne, kto spada ze schodów, nie jest to Biden. Na miejscu zdarzenia było obecnych kilku reporterów z Andhry, którzy byli świadkami i zrobiona fotografia Przybycie Bidena, gdy schodził po schodach z samolotu, przebiegło bez żadnych incydentów.

Wideo Biden wychodzący z samolotu pokazuje, że wysiadł z przodu samolotu, a nie z tyłu, jak pokazuje wideo w mediach społecznościowych.

Na nagraniu widać Bidena schodzącego samotnie po schodach, w przeciwieństwie do filmu przedstawiającego spadającego mężczyznę, na którym widać rząd osób schodzących po schodach.

READ  Były pastor lokalnego kościoła wyjechał do Polski, aby pomóc uchodźcom

21 lutego Biden pod warunkiem, że Przemówienie w Warszawie z okazji pierwszej rocznicy inwazji Rosji na Ukrainę. W przemówieniu Biden pochwalił sojuszników w Europie za zintensyfikowanie działań w ciągu ostatniego roku i przesłanie jasnego komunikatu. Prezydent Rosji Władimir Putin „NATO nie będzie podzielone, nie zmęczymy się” – twierdzi Raport AP.

___

Częścią wysiłków AP mających na celu zajęcie się szeroko rozpowszechnioną dezinformacją, obejmujących współpracę z zewnętrznymi agencjami i organizacjami w celu dodania kontekstu faktycznego do fałszywych treści krążących w Internecie. Dowiedz się więcej o sprawdzaniu faktów w AP.