22 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Zobacz World Athletics Continental Tour Lekkoatletyka z Solav, Polska

Kliknij na odtwarzacz wideo powyżej, przedstawiający kilku mistrzów olimpijskich z Sorso, Polska, z imprezy World Athletics Continental Tour Lekkoatletyka.

Transmisja na żywo rozpocznie się w niedzielę o godzinie 12.00.

Coroczne wydarzenie, znane jako Memoriał Camili Skolimowskiej, jest częścią World Athletics Gold Series, a tegoroczna gwiazda kanadyjskiego sprintera Andre de Gross trafia na pierwsze strony gazet w biegu na 200 m mężczyzn.

Markham, 26-letni Ont, wygrał w zeszłym miesiącu Diamentową Ligę Prefontine Classic 100 z czasem 9,74 sekundy.

Został najbardziej utytułowanym męskim olimpijczykiem Kanady, wygrywając złoto w De Cross 200 i brąz w sztafetach 100 i 4×100 w Tokio 2020.

Po tym, jak pomógł 26-latkowi zdobyć brąz w kanadyjskiej sztafecie 4×100 podczas debiutu olimpijskiego w Tokio, Jerome Blake z Bernabe kieruje 200.

Ramil Guliev z Turcji, Filippo Dord z Włoch oraz Nathaniel Mitchell-Blake i Reese Prescott z Wielkiej Brytanii otoczyli stadion.

Ośmiokrotny medalista olimpijski Shelley-on-Fraser-Price z Jamajki rywalizuje w utalentowanej dziedzinie, w tym Michael Harrison z Saskatoon, wyprzedzając 100 kobiet po zdobyciu srebrnego medalu w Tokio.

Harrison rywalizuje na 100 płotkach kobiet, w których będzie rywalizować z brązową medalistką olimpijską Megan Tapper z Jamajki i mistrzynią Igrzysk Wspólnoty Narodów 2018 Oluvatopilopa Amusan z Nigerii.

W turnieju weźmie udział srebrny medalista olimpijski 2016 Shashali Forbes z Jamajki, mistrz Commonwealth Games 2018 z Trynidadu i Tobago Michael-Lee Ahe oraz dwukrotny medalista olimpijski z Wielkiej Brytanii Daryl Neeta.

Olimpijczyk z Jamajki Hansley Parchment po zdobyciu złota w Tokio chce powrócić do biegu na 110 m przez płotki mężczyzn.

Aktualny mistrz olimpijski Wojciech Noviki z Polski rywalizuje w męskim młocie na ojczystej ziemi, a jego rodak Piotr Małachowski zakończy w męskim finale.

Amerykanin Ryan Crasser będzie faworytem w pchnięciu kulą mężczyzn po zdobyciu złotego medalu w Tokio, ale będzie wśród nich światowej klasy srebrny medalista Joe Kovacs ze Stanów Zjednoczonych i brązowy medalista Tom Walsh z Nowej Zelandii.

READ  „Fałszywe” polskie billboardy obwiniają politykę klimatyczną UE o koszty energii elektrycznej

Craser wygrał na imprezie Prefontine Classic w zeszłym miesiącu.

Solomon Pareka z Etiopii, który zdobył złote medale w Tokio, i Sofian El Baggali z Maroka rywalizują w kategorii 3000 mężczyzn.