22 października, 2021

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Zmierzch znów chce pokoju w polskiej polityce :: WRAL.com

– Były przywódca UE, który niedawno stał na czele najsilniejszej partii opozycyjnej w Polsce, we wtorek zaapelował o “pakt o nieagresji” między przeciwnikami prawicowego rządu.

Były premier Polski Donald Tusk, który pełnił funkcję przewodniczącego Rady Europejskiej, spotkał się ze swoim politycznym sojusznikiem, marszałkiem Senatu Tomazem Krockim, a także rozmawiał z różnymi liderami partii i osobistościami politycznymi na temat wzmocnienia opozycji. Krotsky jest członkiem prounijnej Platformy Obywatelskiej, której Dusk był współzałożycielem w 2001 r., aw sobotę ponownie objął kierownictwo.

Chociaż nie należy oczekiwać jedności we wszystkich dziedzinach, Dusk powiedział, że polska opozycja powinna unikać konfliktu między nimi.

„Nie jest tak łatwo stworzyć jedność na każdym poziomie i w każdej sprawie, więc możemy przynajmniej (zachować) kogoś uczciwego i pełnego szacunku z dzisiejszego paktu o nieagresji, czyli możemy o tym rozmawiać, ale nie atakujemy w obozie opozycyjnym” – powiedział.

Tusk nie wymienił nikogo, ale Szymon Hłownia, założyciel partii Polska 2050, widzi powrót Tuska do polskiej polityki jako wyzwanie, które pomoże wzmocnić i rozwinąć opozycję.

W czerwcowym sondażu Polska Halloween otrzymała większe poparcie niż impreza Duskin w 2050 roku. Wybory prowadzą rządzący prawicowy Sojusz Nacjonalistyczny i dwaj mniejsi partnerzy z PiS.

W sobotę Dusk powiedział, że wraca do polskiej polityki w celu walki ze „złem” powodowanym przez rząd Prawa i Sprawiedliwości, który rządzi Polską od 2015 roku i wszczął kraj w konflikt. Unia Europejska.

Dusk powiedział, że nie zostanie ponownie wybrany na przewodniczącego Europejskiej Partii Ludowej, która wystawia kandydatów do parlamentu UE ze względu na jego zaangażowanie w polską politykę.

READ  Kobiety we Francji i mężczyźni w Polsce FIBA ​​3x3 U23 Liga Narodów 2021 - FIBA ​​3x3 U23 Liga Narodów 2021 2021