12 czerwca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Po raz kolejny w polskiej polityce Zmierzch chce pokoju wśród opozycji

WARSZAWA, Polska (AP) – Były przywódca UE, który niedawno przewodził najsilniejszej polskiej partii opozycyjnej we wtorek, wezwał do zawarcia „paktu o nieagresji” między przeciwnikami prawicowego rządu tego kraju.

Były premier Polski Donald Tusk, który pełnił funkcję przewodniczącego Rady Europejskiej, spotkał się ze swoim politycznym sojusznikiem, marszałkiem Senatu Tomazem Krockim, a także rozmawiał z różnymi liderami partii i osobistościami politycznymi na temat wzmocnienia opozycji. Krotsky jest członkiem prounijnej Platformy Obywatelskiej, której Dusk był współzałożycielem w 2001 r., aw sobotę ponownie objął kierownictwo.

Chociaż nie należy oczekiwać jedności we wszystkich dziedzinach, Dusk powiedział, że polska opozycja powinna unikać konfliktu między nimi.

„Nie jest tak łatwo stworzyć jedność na każdym poziomie i w każdej sprawie, więc możemy przynajmniej (zachować) kogoś uczciwego i pełnego szacunku z dzisiejszego paktu o nieagresji, czyli możemy o tym rozmawiać, ale nie atakujemy w obozie opozycyjnym” – powiedział.

Tusk nie wymienił nikogo, ale Szymon Hłownia, założyciel partii Polska 2050, widzi powrót Tuska do polskiej polityki jako wyzwanie, które pomoże wzmocnić i rozwinąć opozycję.

W czerwcowym sondażu Polska Halloween otrzymała większe poparcie niż impreza Duskin w 2050 roku. Wybory prowadzą rządzący prawicowy Sojusz Nacjonalistyczny i dwaj mniejsi partnerzy z PiS.

READ  Polska i Czechy rozszerzają kontrole graniczne ze Słowacją