24 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Zełenski wzywa do pilnych rozmów, aby zakończyć kryzys na polskiej granicy – POLITICO

Zełenski wzywa do pilnych rozmów, aby zakończyć kryzys na polskiej granicy – POLITICO

Oprócz blokowania przejść granicznych polscy rolnicy wyrzucili traktorem zboże jadące do Niemiec Wsparcie dla tablicy ogłoszeń Za Putina i jego inwazję. „Putin, Ukraina i Bruksela – i zaprowadźcie porządek wśród naszych władców” – czytamy w przesłaniu na okładce czerwonymi i czarnymi wielkimi literami.

„Jesteśmy obecnie świadkami nadmiernego i nielogicznego upolitycznienia, które grozi porzuceniem wspólnych osiągnięć – tak jak cały świat widział ukraińskie zboże z ciężarówek i wagonów na polskie drogi” – powiedział Zełenski. „To nasi chłopi, a chłopi rosną z wielkim trudem, pomimo wszystkich trudów spowodowanych brutalną okupacją rosyjską”.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Polski wyraziło „głębokie zaniepokojenie” antyukraińskimi pieśniami pojawiającymi się podczas protestów rolników i oskarżyło rosyjskich kolaborantów o podsycanie napięć.

„Tego rodzaju działania rzuciły się cieniem na Polskę, która jako pierwszy kraj poparła inwazję na Ukrainę, i na Polskę, która przyjęła ukraińskich uchodźców. Przede wszystkim są obrazą organizatorów protestu” – stwierdziło ministerstwo. Raport.

Ambasada Polski we Lwowie na zachodzie Ukrainy, gdzie powszechnie mówi się po polsku, potępiła działania rolników.

„Nie mogę już milczeć. Z miłości do własnej ojczyzny. Nie mogę udawać, że nie widziałem tych nikczemnych czynów Polski na granicy polsko-ukraińskiej. Przepraszam naszych drogich ukraińskich przyjaciół” – powiedziała Ambasador Eliza Dzvonkiewicz. Strona na Facebooku.

READ  Ericsson świętuje milionowe radio 5G wyprodukowane wyłącznie dla Delii w Polsce