24 lipca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Polska odnotowuje najwyższą liczbę zgonów związanych z COVID w czwartej fali

Polska odnotowuje najwyższą liczbę zgonów związanych z COVID w czwartej fali

2 grudnia 2021 r. lekarz leczy pacjenta na oddziale dla pacjentów z koronawirusem (COVID-19) Szpitala Miejskiego w Gliwicach w Polsce. Via Grzegorz Celejewski / Agencja Wyborcza.pl REUTERS

WARSZAWA, 22 grudnia (Reuters) – Polska zgłosiła w piątek 775 zgonów związanych z cowpea, według danych ministerstwa zdrowia jest to najwyższa dzienna liczba w czwartej fali epidemii koronawirusa.

W czwartej fali Polska nadal zajmuje się wyższymi dziennymi liczbami spraw, co zmusiło władze do zaostrzenia kontroli. W piątek w Polsce zgłoszono 18 021 nowych przypadków koronawirusa, a liczba infekcji przekroczyła 4 miliony.

„Niestety (zgony) są powszechne wśród osób starszych i tych, które nie były szczepione… nie jesteśmy szczepione, idziemy do szpitali za późno” – powiedział dziennikarzom rzecznik ministerstwa Wojciech Andrusiewicz.

Ministerstwo podało, że prawie 83% z 775 zgonów poprzedniego dnia było w wieku powyżej 65 lat, a 73% osób, które zmarły, nie było zaszczepionych.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Raport Anny Gopher i Pawła Florkiewicza; Edycja Toby’ego Chopra

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

READ  Dwietz - Aktualności - Zespół RDC-U w Polsce dziękuje za „dar dawania” w czasie wakacji