25 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Zapowiedź: Szwajcaria przeciwko Polsce

Zapowiedź: Szwajcaria przeciwko Polsce

Ogólnoeuropejski turniej odbędzie się w Swiss Tennis Arena w Biel, gdzie Iga Świątek nr 1 na świecie w silnej polskiej drużynie zmierzy się w 2022 roku z mistrzynią Cainbridge Billie Jean King Cup ze Szwajcarii.

Remis zostanie rozegrany na krytym twardym korcie i będzie pierwszym remisem Szwajcarii u siebie od czasu pokonania Kanady w 2020 roku.

Szwajcaria zajmuje 3. miejsce w rankingu Billie Jean King Cup, a Polska 17.

Nazwane zespoły

Szwajcaria: Viktorija Golubić, Celine Knopf, Simona Waltert, Jill Teichmann

Polska: Ika Sviatek, Magdalena Frech, Magda Lynette, Katharina Kava, Maja Chwalińska

twarzą w twarz

Będzie to trzecie spotkanie obu narodów, a każdy z nich ma na swoim koncie po jednym zwycięstwie.

Do pierwszego starcia doszło w 1974 roku, kiedy Polska zwyciężyła w remisie 3:0 w Neapolu we Włoszech.

Później w 2015 roku oba narody doszło do ekscytującego remisu. Rozgrywany w Zielonej Górze remis rozstrzygnął decydujący mecz debla, w którym zwyciężył szwajcarski duet Timea Paciński i Viktorija Golubic. Była zawodniczka nr 1 na świecie, Martina Hingis, grała dla swojej drużyny gospodarzy i rozegrała rewelacyjny występ.

Historia roku 2023

Po zwycięskiej kampanii w 2022 roku kapitan Heinz Kuhnhardt wiązał duże nadzieje, chcąc utrzymać tytuł w finale w Sewilli, ale nie udało mu się to w konkurencyjnej grupie B, w której rywalizowały Czechy i Stany Zjednoczone.

Tymczasem Polsce, która w ubiegłorocznych kwalifikacjach straciła inspirującą Ikę Świdek z silną drużyną Kazachstanu prowadzoną przez Elinę Rybakinę, nie udało się awansować do finału.

Polska dostała się do finału Billie Jean King Cup w Sewilli dzięki dzikiej karcie, ale nie wygrała meczu w grupie B, a Świdek ponownie był niedostępny.