7 grudnia, 2023

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

YouTube spowalnia ładowanie w przeglądarce Firefox

YouTube spowalnia ładowanie w przeglądarce Firefox

YouTube zaczął zwalczać programy blokujące reklamy, co obejmuje teraz spowolnienie czasu ładowania dla każdego, kto ma zainstalowaną blokadę reklam w dowolnej przeglądarce.


Aktualizacja 21/11: W zaktualizowanym oświadczeniu do 9to5GoogleYouTube wyjaśnia, że ​​wykrycie modułu blokującego reklamy jest przyczyną „nieoptymalnego wyświetlania” na YouTube.com, w tym nowego zachowania polegającego na powolnym ładowaniu.

Reklamy są dla naszych twórców treści niezwykle istotnym narzędziem, pomagającym im zarządzać biznesem i rozwijać go. Dlatego używanie programów blokujących reklamy narusza warunki korzystania z YouTube. Od jakiegoś czasu namawiamy użytkowników, aby… Zezwalaj na reklamy w YouTube Możesz też wypróbować YouTube Premium, aby oglądać bez reklam. W zeszłym tygodniu użytkownicy korzystający z programów blokujących reklamy mogli doświadczyć nieoptymalnego obrazu, w tym opóźnień wczytywania, niezależnie od używanej przeglądarki. Użytkownicy, którzy odinstalowali programy blokujące reklamy, mogą i nadal powinni doświadczać tymczasowych opóźnień w ładowaniu Spróbuj zaktualizować ich przeglądarkę.

Chociaż po raz pierwszy zaobserwowano to w przeglądarce Mozilla Firefox, jak opisano w naszym artykule poniżej, YouTube twierdzi, że wykrywanie modułu blokującego reklamy nie jest ukierunkowane na określone przeglądarki i że to zachowanie może pojawić się w dowolnej przeglądarce z zainstalowanym modułem blokującym reklamy.

Poniżej znajduje się nasza oryginalna relacja i poprzednie oświadczenie YouTube:


Ładowanie YouTube.com to czynność, którą wiele osób robi codziennie, ale ostatnio dla niektórych proces ten stał się dziwnie powolny, szczególnie W Firefoksie.

Redditor u/vk6_ opublikował film Pokazuje ładowanie YouTube w Firefoksie ze znacznym opóźnieniem. Przez kilka sekund strona jest w większości pusta, z widocznymi elementami tła, ale bez towarzyszącej treści. Po kilku sekundach strona ładuje się normalnie.

Można założyć, że jest to tylko problem z łącznością, ale film wyraźnie pokazuje, że jest to wybór ze strony Google. Kiedy fałszujesz klienta przeglądarki Firefox, aby wyglądał jak Chrome, YouTube ładuje się zupełnie jak zwykle. Nie ma czasu oczekiwania, a pobieranie jako całość również jest takie samo Radykalnie szybciej.

READ  Losowo: Oryginalna NES Zelda została odtworzona w wirtualnej rzeczywistości, co jest niesamowite

Na pierwszy rzut oka wydaje się to wyraźnym dowodem na to, że jest to wybór ze strony Google i tak właśnie jest Może Bądź czymś więcej. Inny użytkownik znalazł kod na YouTube.com, która wyświetla w skrypcie funkcję „limitu czasu”, która zmusza użytkowników do odczekania pięciu sekund przed załadowaniem strony. Niektórzy jednak uważają, że tak może być w związku Do kampanii blokującej reklamy. Jednak sam kod nie wydaje się odnosić w szczególności do Firefoksa Niektórzy użytkownicy to odkryli Użycie filtra dla tego kodu wydaje się naprawiać czasy ładowania.

Warto również zauważyć, że próbowaliśmy tego w inny sposób. Podrabianie Chrome, aby działał tak jak Firefox NIE To spowodowało, że opóźnienie weszło w życie.

Trudno jednak powiedzieć coś z całą pewnością.


aktualizować: Aby odpowiedzieć 9to5GoogleGoogle wskazał blokery reklam jako oczywistą przyczynę tego spowolnienia, stwierdzając, że „użytkownicy, którzy mają zainstalowane programy blokujące reklamy, mogą doświadczyć nieoptymalnego obrazu, niezależnie od używanej przeglądarki”.

Aby wspierać zróżnicowany ekosystem twórców na całym świecie i umożliwić miliardom dostęp do ich ulubionych treści w YouTube, podjęliśmy wysiłki mające na celu zaangażowanie widzów korzystających z funkcji blokowania reklam Zezwalaj na reklamy w YouTube Możesz też wypróbować YouTube Premium, aby oglądać bez reklam. Użytkownicy, którzy mają zainstalowane programy blokujące reklamy, mogą doświadczyć nieoptymalnego obrazu, niezależnie od używanej przeglądarki.

Chociaż nie odpowiada to na pytanie, dlaczego ładowanie było szybsze, gdy Firefox podszywał się pod Google Chrome, jest spójne z tym, że ten konkretny użytkownik zainstalował moduł blokujący reklamy, co ledwo pokazano na filmie na górnym pasku przeglądarki Chrome. W naszych testach sprawdzających, czy Chrome podszywa się pod Firefoksa, te programy blokujące reklamy nie zostały zainstalowane.

READ  Co nowego na iPhonie i iPadzie

Jeśli widzisz, że YouTube.com ładuje się powoli w przeglądarce Firefox i Ty NIE Czy zainstalowałeś moduł blokujący reklamy, daj nam znać w komentarzach poniżej.


Przyczyna tego jest niejasna, ale pojawia się w mniej niż ironicznym momencie. Po walce z programami blokującymi reklamy i usunięciu przez Chrome rozszerzeń Manifest V2 (które łamią niektóre blokady reklam), Firefox stał się miejscem, do którego wybiera się wiele osób.

Innym wyjaśnieniem może być po prostu błąd techniczny, ale trudno określić, co to jest. Firefox działa na silniku przeglądarki Gecko, a nie na silniku Blink, częściej używanym w Chrome, Edge i innych, oraz na WebKit, który jest używany w Safari, ale podszywanie się pod przeglądarkę za pomocą rozszerzenia nie zmienia używanego silnika, co znowu, sugeruje, że ma to coś wspólnego z przeglądarką Firefox. Kyle Bradshaw sugeruje, że może to być tak proste, że kod bazowy silnika Gecko miał opóźnienie w testowaniu, co spowodowało, że przez pomyłkę trafił on do produkcji. Fakt, że tak się nie dzieje, gdy Chrome jest oszukiwany tak, by zachowywał się jak Firefox, również potwierdza pogląd, że jest to raczej problem techniczny.

Jest to jednak bardzo frustrujący i trudny do zauważenia problem.

Google nie potwierdziło jeszcze problemu.

Więcej na YouTube:

aktualizować: Ten post został zaktualizowany, aby odzwierciedlić testy, podczas których fałszowanie przeglądarki Chrome, aby działała jak Firefox, nie wykazało tego samego opóźnienia.

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich, aby zarabiać. więcej.