31 maja, 2023

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Yellen ponownie ostrzegła Kongres, że niewypłacalność może nastąpić już za kilka dni, ale inni przewidywali więcej czasu.

(CNN) Sekretarz skarbu Janet Yellen wzmocniła swoje ostrzeżenie skierowane do Kongresu, że zostało niewiele czasu na przemówienie pułap zadłużenia zanim naród nie wywiąże się ze swoich zobowiązań.

Jest „bardzo prawdopodobne”, że agencja nie będzie w stanie jednorazowo opłacić wszystkich swoich rachunków w całości iw terminie 1 czerwcanapisała w Yellen e-mail Przewodniczący Izby Reprezentantów Kevin McCarthy w poniedziałek.

„Mając dostęp do informacji jeszcze przez tydzień, piszę, aby wskazać, że szacujemy, że jest bardzo prawdopodobne, że Departament Skarbu nie będzie już w stanie wypełniać wszystkich zobowiązań rządu, jeśli Kongres nie podejmie działań w celu podniesienia lub zawieszenia limit zadłużenia do początku czerwca, a być może pierwszego czerwca.

Ostatni list Yellen do Kongresu pojawia się, gdy negocjatorzy Białego Domu i Izby GOP nadal próbują osiągnąć porozumienie przed tak zwaną datą X, kiedy naród nie wywiązuje się z zobowiązań.

McCarthy, który ma się spotkać w poniedziałek z prezydentem Joe Bidenem, powiedział „Nic się nie zgadza” Chociaż są dobre dyskusje. Wśród punktów spornych jest głębokość cięcia wydatków.

Rzecznik powiedział, że pakiet powinien spotkać się w tym tygodniu, aby Izba Reprezentantów go przyjęła i przekazała do Senatu.

Yellen spędziła większość maja wyjaśniając powagę potencjalnej niewypłacalności, która byłaby pierwszą w Stanach Zjednoczonych. Powiedziała, że ​​może uwolnić światowa recesja gospodarcza i zawirowań finansowych, a także szkody wyrządzone milionom Amerykanów, którzy są od niej zależni Płatności rządu federalnegow tym odbiorców Ubezpieczeń Społecznych, pracowników federalnych i dostawców Medicare.

więcej czasu?

Kilka innych analiz potwierdza przewidywania Yellen, że data X może nadejść na początku czerwca, chociaż niekoniecznie uważają, że jest to już 1 czerwca.

„Nasze prognozy pokazują, że Ministerstwo Skarbu jest w stanie dotrzeć do 14 czerwca, zanim wyczerpie swoje fundusze, ale nie ma miejsca na błąd i data ta może ulec zmianie” – napisała w poniedziałkowym raporcie Nancy Vanden Houten, główna ekonomistka USA w Oxford Economics.

READ  Inflacja w Wielkiej Brytanii osiąga najwyższy od 30 lat poziom 5,5%

chwila, Goldman Sachs W piątek agencja stwierdziła, że ​​stoi w obliczu „wyraźnego ryzyka utraty płatności” 8 lub 9 czerwca.

Analitycy Wells Fargo powiedzieli, że są nieco bardziej optymistyczni niż Yellen, że Ministerstwo Skarbu może przetrwać do 15 czerwca. Minister powiedział, że szanse są „niezwykle niskie”.

Dodali jednak, że ich zaufanie zostało zachwiane przez wcześniejsze błędy prognoz, które niedoszacowały potrzeby finansowania i wielkości deficytu budżetowego. Zauważyli oni, że nawet w najlepszym przypadku Departament Skarbu nie będzie miał dużo pieniędzy w kasie w pierwszej połowie przyszłego miesiąca.

„Innymi słowy, szansa pięćdziesięciolatka na niewypłacalność na początku czerwca bez podwyższenia pułapu zadłużenia pozostaje głęboko niepokojąca i podkreśla wyraźne ryzyko przekroczenia terminu X na początku czerwca” – napisali w notatce.

Jeśli Skarb Państwa będzie w stanie opłacać rachunki do połowy przyszłego miesiąca, rząd prawdopodobnie nie zbankrutuje do końca lata. Agencja otrzyma kolejny zastrzyk pieniędzy z szacunkowych płatności podatkowych za drugi kwartał, przypadających na 15 czerwca, oraz z 145 miliardów dolarów w danym okresie. „środek nadzwyczajny” które będą dostępne pod koniec tego miesiąca.

W skarbcu jest 60,7 mld dolarów Gotówka w pudełku Według danych federalnych od piątku. Kwota odbija się, gdy agencja podnosi dochody i dokonuje płatności, ale saldo spadło z 238,5 miliarda dolarów na początku miesiąca, kiedy w kwietniu kasy były stosunkowo wyrównane z poborami podatkowymi.

Odkąd Stany Zjednoczone osiągnęły limit zadłużenia w styczniu, Departament Skarbu musiał polegać na płynności i nadzwyczajnych środkach, aby opłacić rachunki, dopóki Kongres nie zajmie się pułapem zadłużenia. W środę agencji pozostało około 92 miliardów dolarów na środki nadzwyczajne, w porównaniu z około 220 miliardami dolarów na koniec stycznia.

Ten tytuł i historia zostały zaktualizowane o dodatkowe informacje.