13 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Xbox planuje wypuścić „większość” swoich ekskluzywnych tytułów na PS5

Xbox planuje wypuścić „większość” swoich ekskluzywnych tytułów na PS5

Obraz: Plac płatności

Oczywiste jest, że Xbox w przyszłości wypuści „większość” swoich własnych tytułów na PS5 w miarę przyspieszania strategii międzyformatowej. Na początku roku firma z Redmond transmitowała strategiczne spotkanie biznesowe, podczas którego ogłosiła premierę czterech gier dostępnych wyłącznie na konsolach – w tym Hi-Fi Rush i Sea of ​​Thieves – w formacie Sony. Choć nie chciała potwierdzać innych plotek, dała do zrozumienia, że ​​to dopiero początek nowej filozofii firmy.

Według GamesIndustry.biz Christopher Dring, posiadający dobre kontakty, ma jeszcze wiele przed sobą: „Z tego, co rozumiem, to najbardziej [Xbox’s first-party games] przyjdę [to PS5] W pewnym momencie, zakładając, że będzie się rozwijać tak, jak myśli Xbox. „Myślę, że Xbox ma prawdziwy problem jako producent sprzętu i właśnie to wynikło dla mnie GDC”.

W obliczu spadającej sprzedaży sprzętu w Europie Dring wyjaśnił, że niektórzy wydawcy zastanawiają się, czy nadal wspierać konsolę Xbox. Podkreślił: „Możecie śledzić nasze comiesięczne relacje z rynku gier i widać, że sprzedaż Xboksa spada, i to przez cały ubiegły rok, i w tym roku spada jeszcze bardziej”. „To zdanie zostało wypowiedziane przez dużą firmę, która w zeszłym roku wydała dużą grę [was]„Nie wiem, dlaczego zadaliśmy sobie trud, aby ją wesprzeć”.

Dring zacytował innych menedżerów wysokiego szczebla, którzy zauważyli, że tworzenie wielu wersji gier na konsolę Xbox wymaga dużo pracy, dlatego gry te rozszerzają się na całą serię Xbox. Z wysiłku włożonego w stworzenie wersji dla serii S i wersji dla serii X gry, szczerze mówiąc, dla nas rynkiem są PC i PS5.

Oczywiście będziemy musieli poczekać i zobaczyć oficjalne wieści od Microsoftu, ale nie bylibyśmy zaskoczeni, gdyby po tym pierwszym nacisku ogłoszono więcej tytułów Xbox na PS5. Jeszcze przed emisją powyższych utworów strategicznych krążyły pogłoski, że Starfield W Sprzęt wojenny Jest w fazie rozwoju na urządzenie Sony, więc na więcej informacji będziemy musieli poczekać w nadchodzących miesiącach.

READ  Pasjonat gier lub okazjonalnych gier, OnePlus 10R 5G to MVP, którego po prostu nie możesz pominąć!