18 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Według doniesień niektórzy wydawcy kwestionują wsparcie Xbox w związku z „płaską” sprzedażą.

Według doniesień niektórzy wydawcy kwestionują wsparcie Xbox w związku z „płaską” sprzedażą.

Według doniesień niektórzy wydawcy zewnętrzni wyrażają wątpliwości co do dalszego wspierania konsol Xbox w obliczu „płaskiej” sprzedaży w Europie.

To zależy GamesIndustry.biz Prezes firmy Chris Dring, który wyciągnął wniosek z zeszłotygodniowego GDC, stwierdził, że „Xbox jako producent sprzętu ma poważne kłopoty”.

„Inną rzeczą, którą słyszałem – słyszałem to od bardzo znanej i niezbyt znanej firmy – jest to, że wyniki Xbox w Europie są płaskie” – powiedział.

ogłoszenie: Aby wyświetlić to osadzenie, zezwól na używanie funkcjonalnych plików cookie Preferencje plików cookie.

„Możecie śledzić nasze comiesięczne relacje z rynku gier i widać, że sprzedaż Xboxów spada, spadała przez cały poprzedni rok, a w tym roku spadła jeszcze bardziej.

„To zdanie zostało wypowiedziane przez dużą firmę, która w zeszłym roku wydała dużą grę [was]„Nie wiem, dlaczego zadaliśmy sobie trud, aby ją wesprzeć”.

„W poprzednim podkaście wspominaliśmy, że słyszeliśmy, że sprzedawcy detaliczni w Europie rozważali lub już ograniczali asortyment Xbox na swoich półkach – sprzęt, gry i tego typu rzeczy – a teraz wprowadzają się zewnętrzni wydawcy” – powiedział. powiedział. „Wkładamy wiele wysiłku w stworzenie „wersji gry dla serii S i wersji X, szczerze mówiąc, naszym rynkiem są komputery PC i PS5”.

W zeszłym roku Microsoft przyznał, że „przegrał wojny konsolowe”, po tym jak od czasu wejścia na rynek w 2001 roku z oryginalną konsolą Xbox stale zajmował trzecie miejsce za PlayStation i Nintendo pod względem sprzedaży.

Sprzedaż PS5 przewyższyła sprzedaż Xbox Series

W lutym Microsoft udostępnił aktualizację biznesową Xbox, która potwierdziła doniesienia o planach wprowadzenia większej liczby gier własnych na PlayStation i/lub Switcha, takich jak Pentiment, Hi-Fi Rush, Sea of ​​​​Thieves i Grounded.

Xbox podobno rozważał także pomysł wypuszczenia Gears of War, Microsoft Flight Simulator, kolejnej gry Doom, Starfield i Indiana Jones na konkurencyjne konsole, powiedział niedawno prezes Phil Spencer krawędź: „Nie sądzę, że jako branża powinniśmy kiedykolwiek wykluczać przeniesienie gry na jakąkolwiek inną platformę”.

READ  Zawór wzywa właścicieli pokładów parowych do zaprzestania wdychania spalin
Sea of ​​Thieves ukaże się na PS5 30 kwietnia.

Dring kontynuował: „A ponieważ Xbox wypuści kilka gier na PS5 – z tego, co rozumiem, większość z nich pojawi się w pewnym momencie, zakładając, że rozwój sytuacji będzie przebiegał zgodnie z oczekiwaniami Xbox – myślę, że Xbox ma poważne kłopoty jako producent sprzętu i to właśnie wymyśliło dla mnie GDC.

Dodał: „Myślałem, że to będzie dobre, ale potem nie wziąłem pod uwagę faktu, że niektórzy programiści i wydawcy mogą powiedzieć: «Tak, nie wiem, wiesz, czy jest z tego jakaś korzyść?»”. wtedy możesz to stracić.