13 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Duża aktualizacja Sony na PS5 umożliwia wykorzystanie klipów z rozgrywki do pomocy innym graczom

Duża aktualizacja Sony na PS5 umożliwia wykorzystanie klipów z rozgrywki do pomocy innym graczom

Obraz: Plac płatności

Ujawniono przyszłą aktualizację PS5, w której sekcja „Pomoc do gry” w interfejsie systemu zostanie znacznie rozszerzona. Nowa „Pomoc społecznościowa do gier” jest dokładnie tym, na co wygląda: gracze będą mogli odwoływać się do klipów z rozgrywki innych użytkowników, gdy utkną w określonych celach, wyzwaniach lub trofeach w grze.

Obecnie niektóre wybrane gry na PS5 oferują wskazówki tworzone przez programistów, które można wyświetlić, otwierając interfejs karty. Nie jest jasne, jak popularny jest ten system pomocy, ale wiemy, że wiele gier go nie obsługuje i trzeba PS Plusa Abonent i tak to zobaczy.

Dlatego też Pomoc Społeczności Gier będzie dodawać filmy utworzone przez użytkowników, które oczywiście zostaną poddane moderacji przed udostępnieniem ich publicznie. Sony twierdzi, że klipy społecznościowe będą dostępne dla każdego, nawet jeśli nie subskrybują PS Plus, ale znowu tylko „wybrane” gry będą wspierać to nowe przedsięwzięcie.

Jak więc wziąć udział? Cóż, według Sony, wszystko dzieje się automatycznie. „Twoja konsola PS5 automatycznie przechwyci wideo, gdy wykonasz określoną czynność w grze”. Następnie jest przesyłany w tle, pozbawiony wszelkich nagrań dźwiękowych, zatwierdzany i udostępniany bezpłatnie każdemu. Będziesz także mieć możliwość śledzenia klipów, które zostały pomyślnie opublikowane.

W tym miejscu warto zauważyć, że musisz zarejestrować się w tej usłudze, zanim Sony będzie mogło zacząć odbierać Twoje klipy z rozgrywki. „iść do [Captures & Broadcasts] >[Captures] > [Auto Captures] > [Community Game Help]a następnie wybierz [Participate] „Aby wziąć udział w programie” – wyjaśnia Sony. Wiadomo, że taka opcja pojawi się „w nadchodzących miesiącach”.

Zaktualizowano pomoc dotyczącą gier społecznościowych na PS5

To ciekawy dodatek i jesteśmy pewni, że wielu graczy chętnie pomoże innym, udostępniając swoją rozgrywkę. Ale co o tym myślisz? Pochwal się innym graczom w sekcji komentarzy poniżej.

READ  Prawdziwym horrorem są kąty kamery Mario Kart x Resident Evil