17 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Wyższy urzędnik twierdzi, że działania UE wobec Apple, Meta i innych firm mają na celu uniknięcie wymuszonych rozstań

Wyższy urzędnik twierdzi, że działania UE wobec Apple, Meta i innych firm mają na celu uniknięcie wymuszonych rozstań

  • Amazon, Alphabet, Apple, Microsoft, Meta i ByteDance mają teraz sześć miesięcy na dostosowanie się do bardziej rygorystycznych zasad rynkowych.
  • Microsoft i Apple kwestionują pogląd komisji, że Bing i iMessage to usługi, które muszą spełniać nowe zasady.
  • W ostatnich latach Unia Europejska zintensyfikowała nadzór nad dużymi firmami technologicznymi, które często są krytykowane za antyamerykański charakter.

Europejski komisarz ds. rynku wewnętrznego Thierry Breton rozmawiał z CNBC o najnowszych przepisach dotyczących dużych firm technologicznych.

Thierry Monaci | Wiadomości z Getty Images | Obrazy Getty’ego

BRUKSELA — Gigantyczne amerykańskie firmy technologiczne stoją w obliczu surowszych przepisów w Europie – w tym tygodniu ogłoszono więcej przepisów, ale wyższy rangą urzędnik UE powiedział CNBC, że celem jest uniknięcie wymuszonych rozpadów dużych firm.

Komisja Europejska, organ wykonawczy UE, wyznaczyła w środę sześciu „strażników” – firmy o rocznym obrocie przekraczającym 7,5 miliarda euro (8 miliardów dolarów) lub 45 milionach aktywnych użytkowników miesięcznie w ramach bloku. Są to Amazon, Alphabet, Apple, Microsoft, Meta i ByteDance, które mają teraz sześć miesięcy na dostosowanie się do bardziej rygorystycznych zasad rynkowych – takich jak brak możliwości uniemożliwienia użytkownikom odinstalowania preinstalowanego oprogramowania lub aplikacji lub przetwarzania własnego oprogramowania lub aplikacje. Usługi bardziej pozytywnie.

„Jeśli te firmy nie zastosują się do przepisów, a mam nadzieję, że tak zrobią, będziemy mieli do tego prawo [a] Cienki [of] „Do 10% światowych przychodów” – powiedział w środę CNBC Thierry Breton, unijny komisarz ds. rynku wewnętrznego.

Jeżeli dana firma w dalszym ciągu nie przestrzega przepisów, kara może zostać zwiększona do 20%.

„A jeśli tak będzie dalej, tak, mamy narzędzia, łącznie z rozbiciem tych spółek, ale nigdy nie chciałbym z nich skorzystać. I mogę powiedzieć, że dyskusja, którą odbyliśmy ze wszystkimi tymi firmami, była profesjonalna i wierzę, że będzie kontynuowana .” „Właściwa decyzja” – powiedział Britton.

READ  Zarobki GameStop (GME) za drugi kwartał 2022 r.

Microsoft i Apple kwestionują pogląd Komisji, że ich usługi Bing i iMessage muszą podlegać nowym przepisom, znanym łącznie jako unijna ustawa o rynkach cyfrowych. Komisja wszczęła dochodzenie w celu rozpatrzenia argumentów tych przedsiębiorstw i w ciągu pięciu miesięcy podejmie decyzję, czy są one zasadne.

W ostatnich latach Unia Europejska zintensyfikowała nadzór nad dużymi firmami technologicznymi i często była krytykowana za swój antyamerykański charakter, ponieważ większość tych firm ma siedziby w Stanach Zjednoczonych.

„Cieszę się, że mogę zaoferować firmom odnoszącym sukcesy, europejskim i pozaeuropejskim, możliwość wejścia na nasz rynek cyfrowy, który, nawiasem mówiąc, jest większy niż ten w USA. Jest więc bardzo atrakcyjny, jesteśmy z tego zadowoleni duża pozaeuropejska firma.”[ies] „Mogliby na tym zyskać” – powiedział Britton, który rozmawiał wyłącznie z CNBC.

Oprócz Aktu o rynkach cyfrowych UE wprowadziła także akt prawny o usługach cyfrowych, który koncentruje się na nałożeniu na platformy prawnej odpowiedzialności za treści, które zamieszczają. Niezastosowanie się do tego ostatniego może skutkować także wysokimi karami finansowymi i tymczasowym zakazem na rynku europejskim.

Niektóre z największych firm technologicznych w okresie poprzedzającym wdrożenie nowego prawa przeszły testy warunków skrajnych. Na przykład test warunków skrajnych platformy mediów społecznościowych X, znanej wcześniej jako Twitter, wykazał, że nadal pozostaje wiele do zrobienia, aby zająć się nielegalnymi treściami i dezinformacją.

Amazon Marketplace, Apple AppStore, Instagram, TikTok i GoogleSearch należą do 19 platform podlegających najsurowszym przepisom. Do tej listy można dodać więcej firm, w tym takie jak Netflix, PornHub i Airbnb.