22 lipca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Około 14 000 klientów ucierpiało po tym, jak podstacje w Tacoma zostały zdewastowane przez rabusiów

Około 14 000 klientów ucierpiało po tym, jak podstacje w Tacoma zostały zdewastowane przez rabusiówCNN

Około 14 000 klientów w Puyallup i Graham w stanie Waszyngton ucierpiało w niedzielę po tym, jak rabusie Sabotowanie trzech podstacji energetycznych Policja powiedziała, że ​​należał do Tacoma Public Utilities i Puget Sound Energy.

Departament szeryfa hrabstwa Pierce dodał w niedzielnym oświadczeniu, że obecnie nie ma żadnych podejrzanych w areszcie.

Biuro szeryfa poinformowało, że jako pierwsze otrzymało zgłoszenie o włamaniu do podstacji energetycznej w Tacoma o godzinie 5:26 czasu pacyficznego.

„Posłowie przybyli na miejsce wypadku i stwierdzili, że doszło do wymuszonego wtargnięcia na ogrodzony teren” – czytamy w oświadczeniu. „Nic nie zostało zabrane z podstacji, ale podejrzany sabotował sprzęt, powodując przerwę w dostawie prądu w okolicy”.

Zastępcy szeryfa hrabstwa Pierce zostali powiadomieni o doniesieniu o drugim napadzie na inną podstację użyteczności publicznej w Tacoma, który również doprowadził do włamania z uszkodzonym sprzętem, podano w oświadczeniu. Podobnie jak w przypadku pierwszej podstacji, nic nie zostało zabrane.

„O godzinie 11:25 zostaliśmy powiadomieni przez Puget Sound Energy, że mieli również awarię prądu dziś rano o godzinie 02:39. Zastępcy są obecnie na miejscu w tym obiekcie, gdzie włamano się do ogrodzonego terenu i zdewastowano sprzęt” – kontynuuje oświadczenie. .

W tej chwili posłowie prowadzą wstępne dochodzenie. Nie mamy żadnych podejrzanych w areszcie. „Nie wiadomo, czy były jakieś motywy, czy też był to skoordynowany atak na systemy energetyczne” – czytamy w oświadczeniu.

Wydział FBI w Seattle powiedział CNN w niedzielę, że był świadomy doniesień, ale odmówił potwierdzenia lub zaprzeczenia swojej roli w jakimkolwiek dochodzeniu, dodając: „Poważnie traktujemy groźby skierowane przeciwko naszej infrastrukturze i wzywamy każdego, kto ma informacje, do skontaktowania się z organami ścigania”.

Miasto Puyallup znajduje się 10 mil na południe od Tacoma. Graham znajduje się 16 mil na południe od Tacoma.