22 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Wywiad NAB 2024 z Blackmagic Design

Wywiad NAB 2024 z Blackmagic Design

Na tegorocznych targach NAB firma Blackmagic Design zapowiedziała najnowszą wersję popularnego NLE DaVinci Resolve. Mamy teraz wersję 19 – która dodaje wiele bardzo interesujących funkcji, które ułatwią przepływ pracy w postprodukcji, od wbudowanego narzędzia do tworzenia wyglądu filmu po narzędzia oparte na sztucznej inteligencji, takie jak moduł śledzący IntelliTrack AI.

Aby powiedzieć nam więcej o tej najnowszej wersji, mój kolega Graham Sheldon rozmawiał ze Stuartem Ashtonem, dyrektorem ds. rozwoju biznesu w Blackmagic Design, o wszystkich dodatkach do tego i tak już potężnego oprogramowania. Rzućmy okiem!

Blackmagic Design dodał funkcję o nazwie „Film Look Creator”, która najwyraźniej może sprawić, że niektóre wtyczki staną się przestarzałe. Symuluje właściwości folii, takie jak aureola, obsada, ziarno, połysk, splot bramowy i winietowanie. W najbliższej przyszłości będziemy testować jego porównanie z niektórymi z bardziej popularnych rozwiązań.

Narzędzie „Film Look Creator” w DaVinci Resolve 19. Źródło zdjęcia: Blackmagic Design

Kolejne ciekawe nowe narzędzie o nazwie „Rozmycie tła”. Pozwala użytkownikowi wyizolować pierwszy plan za pomocą narzędzi do rozmycia, a także pozwala dostosować stopień zniekształcenia obrazu, aby naśladować wygląd soczewek anamorficznych.

Narzędzie Rozmycie tła w DaVinci Resolve 19. Źródło obrazu: Blackmagic Design

Nowe funkcje sztucznej inteligencji

Jedną z nowych funkcji wprowadzonych w DaVinci Resolve 19 jest IntelliTrack AI. Odnosi się to do dwóch opcji śledzenia w programie. Jeden to moduł śledzenia punktów do śledzenia i stabilizacji, który umożliwia śledzenie wielu punktów w ramce, a drugi umożliwia automatyczne przesuwanie dźwięku. Sztuczna inteligencja może podążać za obiektami w całej ramce i odpowiednio animować dźwięk, dodając immersję do sceny.

Rozwiązanie DaVinci 19 IntelliTrack
Rozwiązanie DaVinci 19 IntelliTrack. Źródło obrazu: projekt Blackmagic

Nowe funkcje Verlite

Sekcja audio o nazwie Fairlight również otrzymała kilka przydatnych aktualizacji. Efekty Separatora Dialogu pozwalają teraz na większą kontrolę podczas optymalizacji ścieżek dialogowych. Do tej pory funkcja izolacji dźwięku miała tylko jedno pokrętło do zwiększania lub zmniejszania głośności, ale teraz masz więcej opcji, a pokrętła pozwalają również kontrolować ilość tła i atmosferę.

READ  Amazon Prime Day 2022: Najlepsze oferty są nadal dostępne na słuchawkach i nie tylko

Music Remixer FX to nowy efekt do remiksowania wokalu, perkusji, basu, gitary i innych źródeł, który pozwala na przykład usunąć utwory ze ścieżki podkładowej, jeśli zakłócają one dialog.

Nowa ścieżka FX ułatwia automatyczne zmniejszanie głośności, umożliwiając automatyczne zmniejszenie głośności muzyki w tle zaraz po wypowiedzeniu dialogu, a następnie ponowne podniesienie poziomu muzyki po zakończeniu dialogu. Było to oczywiście możliwe wcześniej, ale dzięki nowym elementom sterującym jest to łatwiejsze i lepsze w obsłudze.

Nowe funkcje telewizji na żywo

DaVinci Resolve 19 dodaje także wiele funkcji do wykorzystania w telewizji na żywo. Wszystko to dzieje się w aplikacji Cut Page, która obsługuje teraz wybrane nagrania z kamer na żywo w celu natychmiastowego odtwarzania na żywo – z funkcjami zwolnionego tempa i możliwością wkłucia igły. Użytkownicy mogą ustawić tak zwane znaczniki punktów zainteresowania lub punktów POI. Ułatwia to znalezienie materiału pod każdym kątem kamery i odtwarzanie go na żywo z dodatkowymi efektami lub przy mniejszej lub większej prędkości.

Rozwiązanie DaVinci 19
Rozwiązanie DaVinci 19. Źródło zdjęcia: Blackmagic Design

Wszystkie nowe funkcje

Oto lista wszystkich nowych funkcji według Blackmagic Design:

 • Śledzenie punktów IntelliTrack AI do śledzenia i stabilizacji.
 • Obsługa edytora powtórek DaVinci Resolve.
 • Wycięcie strony jako odtwarzacz multimedialny i system operacyjny.
 • Nowa opcja wielu widoków na pasku źródłowym umożliwiająca przeglądanie migawek zsynchronizowanych w czasie.
 • Dodawaj ciekawe miejsca i twórz powtórki z wielu widoków i osi czasu.
 • Możliwość edytowania zawartości osi czasu w oparciu o transkrypcję klipu źródłowego.
 • Nowa paleta tonów ColorSlice z sześcioma wektorami.
 • Redukcja szumów UltraNR AI w celu redukcji szumów przestrzennych.
 • Stos węzłów umożliwia zarządzanie złożonymi procesami klasyfikacji.
 • Nowy kreator wyglądu filmów.
 • Nowe tło Defocus powoduje rozmycie pierwszego planu.
 • Narzędzie Multi Poly ułatwiające kontrolę złożonych obiektów.
 • Ulepszenia USD w Materiale X i zaawansowane cieniowanie wolumetryczne.
 • Wiele ulepszeń zestawu narzędzi Shape.
 • W pełni zintegrowany natywny przepływ pracy Ambisonics.
 • IntelliTrack odtwarza audio-wideo w Fairlight.
 • Music Remixer FX do remiksowania wokalu, perkusji, basu, gitary i innych źródeł.
 • Dialogue Separator FX do oddzielania dialogów, tła lub atmosfery.
 • Ducker Track FX do automatycznego zarządzania poziomem rodziny i dialogu.
READ  Samsung Galaxy S21 otrzymuje aktualizację One UI 6.1 w USA

Cena i dostępność

Dostępne jest rozwiązanie DaVinci Solution 19 Publiczna wersja beta Teraz. Wersja bezpłatna jest nadal dostępna, a wersja studyjna pozostanie taka sama 295 dolarów. po więcej informacji odwiedź blackmagicdesign.com. Przed aktualizacją koniecznie przeczytaj nasz artykuł o tym, co zrobić, aby nie stracić żadnego ze swoich cennych projektów.

Co sądzisz o DaVinci Resolve 19? Czy przejdziesz do publicznej wersji beta? Daj nam znać w komentarzach poniżej!