22 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Abarth Classiche 1300 OT po raz ostatni ożywia Alfę Romeo 4C

Abarth Classiche 1300 OT po raz ostatni ożywia Alfę Romeo 4C

Alfa Romeo 4C powraca z martwych. Cóż, przynajmniej częściowo. Ten Abarth Classiche 1300 OT nie ma plakietki Alfa Romeo, ale w rzeczywistości jest odnowionym i zrekonstruowanym 4C z myślą o przeszłości.

Ograniczony do zaledwie pięciu egzemplarzy Classiche 1300 OT jest częścią projektu Stellantis „Reloaded by Creators”, którego celem jest reinterpretacja ukochanych samochodów z przeszłości w nowoczesnej formie. Tym razem jest to samochód wyścigowy Fiat-Abarth OT 1300 z 1965 roku. Poniżej zestawimy nowy i stary samochód, abyście mogli ocenić osiągi Abartha.

Jedną z najbardziej charakterystycznych cech oryginalnego samochodu była duża czerpak nad dachem, który miał chłodzić kabinę podczas wyścigów, a Abarth podjął małą próbę odtworzenia go z małą czerpakiem nad dachem. Na masce znajduje się czerpak, który nieco przypomina oryginał, a podobną inspirację widać w tylnych światłach. To wszystko powiedziawszy, ta restrukturyzacja tak naprawdę nie wystarczy, abyś zapomniał, że pod spodem tak naprawdę znajduje się tylko Alfa Romeo 4C. Być może pamiętacie podobną próbę podjętą kilka lat temu z Abarthem 1000 SP, która wykorzystywała tę samą formułę, ale była oparta na 4C Spider.

Szczegóły techniczne nowego Classiche 1300 OT praktycznie nie istnieją, ale podejrzewamy, że jest napędzany tym samym 1,7-litrowym czterocylindrowym silnikiem z turbodoładowaniem, co 4C i przełączaniem biegów za pośrednictwem sześciobiegowej dwusprzęgłowej skrzyni biegów. Nie znamy masy własnej, ale Abarth twierdzi, że całe nadwozie jest teraz wykonane z włókna węglowego, więc prawdopodobnie będzie lżejszy od standardowego 4C. Jeśli mamy szczęście, Abarth dokonał pewnych przeróbek układu napędowego i zawieszenia, aby odróżnić sposób prowadzenia pojazdu od 4C.

Jeśli chcesz jeden z tych egzemplarzy, Abarth twierdzi, że zamówienia są już otwarte, ale pamiętaj, że kiedykolwiek powstanie tylko pięć egzemplarzy.