13 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Wyniki Home Depot (HD) za IV kwartał 2023 r

Wyniki Home Depot (HD) za IV kwartał 2023 r

W rozmowie telefonicznej z CNBC dyrektor finansowy Richard McPhail powiedział, że popyt spada w ciągu roku, w miarę jak konsumenci wracają do bardziej typowych wzorców wydatków. Dodał, że niższe ceny drewna i wyższe stopy procentowe szkodzą biznesowi.

Home Depot widzi teraz szansę na powrót do wzrostu, powiedział McPhail.

„Nasz rynek powraca do normalnych warunków popytu” – powiedział. „Jeszcze nie osiągnęliśmy tego celu, ale presja, którą widzieliśmy w 2023 r., maleje”.

Oto czym jest firma Zgłoszone w ciągu trzech miesięcy Zakończyło się 28 stycznia w porównaniu z oczekiwaniami Wall Street, na podstawie ankiety przeprowadzonej wśród analityków przez LSEG, dawniej Refinitiv:

  • EPS: 2,82 USD wobec oczekiwanych 2,77 USD
  • Przychody: 34,79 miliardów dolarów wobec oczekiwanych 34,64 miliardów dolarów

Akcje Home Depot spadły o ponad 3% w notowaniach przed otwarciem sesji.

Zysk netto za czwarty kwartał finansowy spadł do 2,80 miliarda dolarów, czyli 2,82 dolara na akcję, z 3,36 miliarda dolarów, czyli 3,30 dolara na akcję rok wcześniej.

Sprzedaż netto Zmniejszyła się z 35,83 miliardów dolarów w tym samym okresie ubiegłego roku.

W zeszłym roku Home Depot borykał się z trudniejszymi sytuacjami sprzedażowymi. Ten sprzedawca artykułów wyposażenia wnętrz śledzi okres ponad dwóch lat, kiedy Amerykanie mieli więcej czasu i pieniędzy na malowanie i naprawy swoich domów podczas pandemii Covid-19.

Firma odczuła także spadek wydatków konsumenckich, zwłaszcza na produkty o dużej wartości, ponieważ niektóre rodziny odkładały uznaniowe zakupy ze względu na inflację, odkładały zakup nowego domu ze względu na rosnące stopy procentowe lub wolały wydawać pieniądze na przeżycia niż na towary.

Przez cały ubiegły rok MacPhail i dyrektor generalny Ted Decker opisali rok 2023 jako „rok umiaru” po ogromnych zyskach podczas pandemii.

We wtorek McPhail powiedział, że klienci nadal odkładają większe projekty – zwłaszcza projekty na dużą skalę, które mogą wymagać pożyczki – ze względu na wysokie koszty finansowania zewnętrznego.

READ  Były dyrektor generalny Target mówi, że plisowane stroje kąpielowe Pride Collection były „największym błędem”

Stwierdził jednak, że sprzedaż w czwartym kwartale utrzymywała się w dużej mierze na stałym poziomie, z wyjątkiem spadku w styczniu z powodu zimnej i mokrej pogody. Stwierdził, że przejściowy spadek nie wpłynął na oczekiwania spółki na przyszły rok.

Średnia liczba transakcji i transakcji z klientami spadła w czwartym kwartale w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku. Średnia cena biletu spadła do 88,87 dolarów z 90,05 dolarów w tym samym kwartale ubiegłego roku, co odzwierciedla bardziej typowe środowisko cenowe, powiedział McPhail.

Od piątkowego zamknięcia akcje Home Depot zwyżkowały w tym roku o prawie 5%. Odpowiada to mniej więcej wzrostom indeksu S&P 500 w tym samym okresie. Akcje spółki zamknęły się w piątek na poziomie 362,35 dolarów, podnosząc wartość rynkową Home Depot do około 360 miliardów dolarów.

Ta historia ewoluuje. . Prosimy o ponowne sprawdzenie aktualizacji