22 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Nawet Deutsche Bank opuszcza Rosję

Nawet Deutsche Bank opuszcza Rosję

Transformacja następuje już po jednym dniu Niemiecki Bank (DB) Powiedział CNBC, że opuszczenie Rosji nie jest „praktyczne”, co w przeszłości było źródłem problemów prawnych dla największego niemieckiego pożyczkodawcy.

„Podobnie jak niektórzy z naszych międzynarodowych partnerów i zgodnie z naszymi zobowiązaniami prawnymi i regulacyjnymi, jesteśmy w trakcie likwidacji naszej pozostałej działalności w Rosji, jednocześnie pomagając naszym międzynarodowym klientom spoza Rosji w ograniczeniu ich działalności” – powiedział Deutsche Bank w spóźnionym oświadczeniu. . Piątek.

W przyszłości Deutsche Bank powiedział, że „nie będzie nowych interesów w Rosji”. Ten ruch następuje dzień po pierwszym Goldman Sachs (P) i wtedy JP Morgan (JPM) Chase ujawnił plany zakończenia działalności w Rosji.

Nie jest jasne, co spowodowało wycofanie się ze strony Deutsche Bank, który powiedział na początku tego tygodnia, że ​​ma „ograniczoną” ekspozycję na Rosję, z całkowitą ekspozycją kredytową na około 1,5 miliarda dolarów. To ponad dwukrotnie więcej niż wskazuje Goldman Sachs.

„Jak wielokrotnie powtarzaliśmy, w najostrzejszych słowach potępiamy rosyjską inwazję na Ukrainę i wspieramy niemiecki rząd i jego sojuszników w obronie naszej demokracji i wolności” – powiedział Deutsche Bank w swoim oświadczeniu.

Dziesiątki firm z branż od linii lotniczych po detalistów, media i hotelarstwo Wycofał się z Rosji od jej inwazji na Ukrainę.

Deutsche Bank powiedział, że „znacząco zmniejszył” swoją ekspozycję na Rosję od 2014 roku.

Na początku 2017 r. Deutsche Bank został ukarany karami w wysokości ponad 600 milionów dolarów za 10 miliardów dolarów rosyjski program prania pieniędzy, który dotyczył oddziałów w Nowym Jorku, Moskwie i Londynie.

READ  Trzech mężczyzn oskarżonych o wykorzystywanie informacji poufnych jest powiązanych z MediaSpace Trumpa