19 kwietnia, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Kadeler podpisuje nową umowę na montaż farm wiatrowych w Polsce

Kadeler podpisuje nową umowę na montaż farm wiatrowych w Polsce

Grupa BW i wspierany przez Scorpio instalator morskiej energetyki wiatrowej Cadeler podpisały umowę z Ørsted i PGE (Polska Grupa Energetyczna) na projekt morskiej energetyki wiatrowej Baltica 2 w Polsce.

Wybrano wykonawcę z Oslo i Nowego Jorku na dostawę i instalację turbin Siemens Camsaw o mocy 14 MW dla farmy wiatrowej o mocy około 1,5 GW w polskiej części Morza Bałtyckiego.

W zeszłym roku Catalor zabezpieczył transakcją wejście do polskiego sektora morskiej energetyki wiatrowej Moc Bałtyku PKN jest spółką joint venture ORLEN-u i Northland Power.

Komentując najnowszą transakcję, dyrektor generalny Cateler Mikael Kleirup powiedział: „Ten projekt stanowi bardzo ważny kamień milowy dla Polski i firmy Cateler, ponieważ podkreśla silne wejście firmy Cateler na polski rynek”.

Baltica 2 – wraz z Balticą 3 – to jeden z dwóch etapów morskiej farmy wiatrowej Baltica. Deweloperzy planują zakończyć budowę etapu Baltica 2 do końca 2027 r., a etapu Baltica 3 o mocy 1 GW do 2030 r.

Dzięki kontraktowi Kadeler Ørsted i Grupa PGE zabezpieczyły statki do montażu drugiej sekcji turbin wiatrowych dla Baltica 2. Na początku stycznia Norwegia otrzymała kontrakt na instalację pierwszej partii turbin. Wiatrówka Freda Olsona. Duet zatrudnił wszystkich pozostałych wykonawców instalacji morskich, a budowa rozpocznie się po podjęciu ostatecznej decyzji inwestycyjnej.

READ  Szwajcarka uwięziona w Polsce