26 kwietnia, 2024

Wynik meczu Georgia kontra Ohio State: Psy podtrzymują obronę tytułu dzięki dzielnemu powrotowi play-offów futbolu uniwersyteckiego

ATLANTA — Georgia nr 1 poniosła porażkę przez większą część rozgrywek Peach Bowl 2022, po czym zebrała się pod koniec i odniosła oszałamiające zwycięstwo 42-41 nad numerem 4 w stanie Ohio w półfinale College Football Playoff. Zwycięstwo wysyła obrońców tytułu Bulldogs na Mistrzostwa Narodowe CFP, gdzie zmierzą się z numerem 3 TCU w poniedziałek, 9 stycznia w Inglewood w Kalifornii.

Kopacz ze stanu Ohio, Noah Ruggles, spudłował rzut do kosza z 50 jardów na 3 sekundy przed końcem po tym, jak poprowadził Buckeyes do potencjalnie zwycięskiego miejsca w ostatniej minucie po heroicznym rzucie głową przez Georgię.

Buckeyes prowadzili 38-24 na początku czwartej kwarty i mieli szansę na odzyskanie 2-jardowej przewagi na mniej niż 4 minuty przed końcem, kiedy obrona Bulldogs wpadła na ogromną murawę, która zmusiła stan Ohio do 41-35 z 2: 43 pozostałe.

Stamtąd Georgia Stetson-Bennett IV prowadziła kampanię przez wieki, aby Psy były niepokonane. Bennett uderzył Adonai Mitchell, zdobywając przyłożenie na 10 jardów na 54 sekundy przed końcem, co dało Georgii pierwsze prowadzenie od drugiej kwarty.

Ohio State miał jeszcze dwie przerwy na żądanie, wystarczające, aby znaleźć się w zasięgu rzutu z gry. Udało się to pomimo prowadzenia czwartej kwarty bez prowadzenia szerokiego odbiornika Marvina Harrisona Jr., który opuścił pod koniec trzeciej kwarty po poważnej kontuzji w strefie końcowej.

Buckeyes strzelili więcej punktów przeciwko Dawgs niż jakakolwiek inna drużyna w tym sezonie, ale ostatecznie nie udało im się śmiałej próby odkupienia po żenującej porażce z Michigan, która zakończyła sezon zasadniczy.

Silman poddaje się.

Stroud wymanewrował Bennetta przez większą część nocy i był absolutnie oszałamiający dla Buckeyes z rękami i nogami. Ale właśnie wtedy, gdy miało to największe znaczenie, Bennett wymyślił kolejny moment z bajki dla swojej fikcyjnej kariery. Były zespół, który słynnie przeszedł przez junior college, zanim wrócił na drugi sezon z Bulldogs, odniósł największy powrót w czwartej kwarcie w historii CFP.

READ  Matt Strahm z Phillies sprzeciwia się zwiększaniu sprzedaży piwa, powołując się na niebezpieczeństwa związane z jazdą pod wpływem alkoholu

Bulldogs pokonali Ohio State 18-3 w ciągu ostatnich 15 minut, gdy Bennett wykonał 10 z 12 podań w kadrze. Znalazł Arian Smith szeroko otwartego na 76-jardowe przyłożenie, które dało wynik 38-35 w połowie kwarty, a następnie wykonał 5 z 5 podań na zielone światło, które zakończyło się jego kopnięciem do Mitchella. Bennett zakończył 23 z 34 na 398 jardów z trzema przyłożeniami, przechwyceniem i szybkim przyłożeniem, zdobywając jednocześnie tytuł MVP meczu.

Jest ogromny, gdy ma to największe znaczenie

Georgia weszła z numerem 2 w kraju, zdobywając zaledwie 12,8 punktu na mecz – jednak Buckeyes zdobyli 28 punktów w samej pierwszej połowie. Kiedy żetony spadły, Georgia wymyśliła kilka głównych przystanków. Co dziwne, przerwa trenera Georgii Kirby’ego Smarta na 8:58 do końca meczu pomogła Dougsowi uratować grę.

W obliczu czwartego i jednego na własnej linii 34 jardów, Buckeyes ustawili się w kolejce do puntu przed wykonaniem udanego fałszywego. Jednak w miarę rozwoju gry stało się jasne, że Smart ogłosił przerwę przed snapem. Sztab Georgii odkrył podróbkę w samą porę, a Buckeyes postanowili grać po przerwie.

Po tym nastąpiło uderzenie Bennetta z 76 jardów do Smitha w pierwszej grze następnego przejazdu UGA. W następnym posiadaniu Ohio State, Buckeyes zmierzyli się z drugim i piątym na 18-jardowej linii Georgia i dobrze poruszali się piłką nożną, mając szansę na objęcie prowadzenia 45-35. Bulldogs zwiększyli presję i zwolnili Strouda za stratę 12. Stan Ohio ostatecznie zdecydował się na bramkę z gry, pozostawiając otwarte drzwi dla Bennetta i Georgii.

Poważne kontuzje obu drużyn

Kidd Stover z Ohio State opuścił boisko i został zabrany do lokalnego szpitala ze skurczami pleców po tym, jak zdobył 1 haczyk na 7 jardów. Big wszedł z 35 przyjęciami na 399 jardów i pięcioma przyłożeniami. Pod koniec trzeciej kwarty Harrison Jr. uderzył mocno w tył pola punktowego i potrzebował pomocy medycznej na boisku. Nie wrócił po zgromadzeniu pięciu połowów na 106 jardów i dwóch przyłożeniach. Jego nieobecność utrudniła Buckeyes, gdy Stroud próbował wystawić swoją drużynę na zwycięski wynik w ostatniej minucie.

READ  Grupa kierowana przez Josha Harrisa finalizuje transakcję zakupu liderów

Chociaż Georgia sprowadziła Mitchella z powrotem na mecz po tym, jak przegapił większość sezonu z powodu kontuzji, Bulldogs stracili kolejne szybkie przyłożenie, kiedy Darnell Washington został znokautowany w pierwszej połowie i nie wrócił. Ogromny wąski koniec wykonał jeden chwyt na 9 jardów, zanim odszedł. Jego status w College Playoff National Championship będzie duży, podobnie jak status szerokiego odbiornika Ladda McConkeya, który grał podczas walki z kontuzją kolana.