24 lipca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Wyłącznie: USA wyślą do Polski 3000 dodatkowych żołnierzy

Wyłącznie: USA wyślą do Polski 3000 dodatkowych żołnierzy

Amerykańscy żołnierze 82. Armii Powietrznej przechadzają się w pobliżu areny G2A po przybyciu na lotnisko Rzeszów-Jasionka w Zazionce w Polsce 8 lutego 2022 r. REUTERS Focus Editors via Patryk Ogorzałek / Agencja Wyborcza.pl – Ta uwaga. . Polska się. Zakaz sprzedaży komercyjnej i redakcyjnej w Polsce./ File Photo

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

WASZYNGTON, 12 lutego (Reuters) – Polski minister obrony potwierdził wcześniejszy raport z piątku, że Stany Zjednoczone wyślą do Polski 3 tys. dodatkowych żołnierzy. Blisko Ukrainy.

Czterech amerykańskich urzędników powiedziało Reuterowi w piątek, że w nadchodzących dniach do Polski zostanie wysłanych więcej żołnierzy.

Rozmieszczenie następuje, gdy Waszyngton wzmaga ostrzeżenia, że ​​Rosja może przygotować się do inwazji na Ukrainę. Rosja odrzuca plan agresji, twierdząc, że chroni własną obronę przed okupacją sojuszników z NATO. Czytaj więcej

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Polski minister obrony Mariusz Blassak napisał w piątek na Twitterze, że Polska jest gotowa na przyjęcie wojsk amerykańskich w każdej chwili.

„Administracja USA wyśle ​​do Polski dodatkowe 3000 żołnierzy z powodu napiętej sytuacji na Ukrainie. Rozmawiałem dzisiaj z Austinem (sekretarzem obrony USA Lloydem) o tym problemie” – powiedział. Jesteśmy gotowi w każdej chwili powitać amerykańskich żołnierzy przybywających do Polski.

Błaszczyk powiedział dziennikarzom w sobotę, że dodatkowe oddziały wzmocnią siły amerykańskie w południowo-wschodniej Polsce.

„To, że do sił amerykańskich w Polsce wkrótce dołączą dodatkowe oddziały, świadczy o bardzo poważnym traktowaniu zagrożeń ze Wschodu” – powiedział.

Urzędnicy amerykańscy anonimowo powiedzieli Reuterowi, że żołnierze pochodzą z 82. Dywizji Sił Powietrznych w Fort Brock w Karolinie Północnej, a nie z sił amerykańskich w Europie.

Oczekuje się, że przybędą do Polski w przyszłym tygodniu.

Jeden z oficerów określił to jako znaczące rozmieszczenie.

READ  Protestujący wyrazili oburzenie z powodu przebywania francuskiej firmy w Rosji

Inny urzędnik powiedział, że Austin podpisał umowę pod przewodnictwem prezydenta Joe Bidena.

Zarząd powiedział, że około 3000 żołnierzy amerykańskich zostanie wysłanych do Polski i Rumunii na początku tego miesiąca, oprócz 8500 żołnierzy gotowych do wysłania do Europy w razie potrzeby.

Rzecznik MON nie potwierdził dalszych szczegółów dotyczących planowanego terminu.

Rosja rozmieściła już 100 000 żołnierzy w pobliżu Ukrainy, aw tym tygodniu rozpoczęła wspólne ćwiczenia wojskowe i morskie na sąsiedniej Białorusi.

Odrzucając plany inwazji na Ukrainę, Moskwa powiedziała, że ​​może podjąć nieokreślone „wojskowo-techniczne” działania, jeśli zostaną spełnione powtarzające się żądania NATO, w tym obietnice, że nigdy nie zaakceptuje Ukrainy i wycofa wojska z Europy Wschodniej.

Stany Zjednoczone i Wielka Brytania ostrzegły, że inwazja może nastąpić za kilka dni.

Administracja Bidena wezwała teraz obywateli USA, aby opuścili Ukrainę i nie wysyłali wojsk amerykańskich na Ukrainę, aby pomogli im uciec z kraju w przypadku rosyjskiej inwazji.

Chociaż Stany Zjednoczone nie mają obecnie statków na Morzu Czarnym, Marynarka Wojenna USA wysłała w ostatnich tygodniach do Europy cztery dodatkowe okręty podwodne.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Raport Idrees Ali i Phila Stewarta Dodatkowe raporty Alicji Ptak i Joanny Plucińskiej w Warszawie Montaż: Rosalba O’Brien, Frances Kerry, Kirsten Donovan

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.