16 lipca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

„Polskie projekty gazowe powstrzymują intencje zerowe netto”

„Polskie projekty gazowe powstrzymują intencje zerowe netto”

Polska Rozważa budowę nowych elektrowni gazowych, które będą kosztować podatników 3,3 mld i uniemożliwią realizację ambicji zerowych netto.

Nowy raport Carbon Tracker wzywa naród europejski do skupienia się na zmianach. Młyny węglowe Z odnawialnymi źródłami energii, a nie gazem.

Raport mówi, że do 2025 roku energia słoneczna i powietrze przybrzeżne będą tańsze niż gaz wspierany przez magazynowanie baterii, a budowa nowych elektrowni gazowych jest nie tylko finansowa, ale także ma wąski cel dla środowiska.

W latach 2023-2027 powstanie pięć nowych gazowni, które pozyskają 3,3,3 mld dotacji, co świadczy o tym, że ciężar tej zapowiedzi spadnie na kieszenie polskich podatników.

Łączna moc nowych elektrowni to 3,7 GW, czyli ponad dwukrotnie więcej niż obecnie zajmuje Polska. Z badania wynika jednak, że Polska osiąga cel Zero netto Aby zacząć działać do 2050 r., zakłady będą musiały zostać zamknięte po siedmiu latach – co będzie kosztować deweloperów ponad 147 mln.

Jonathan Sims, główny autor raportu, powiedział: „Ceny czystej technologii nadal spadają, a w połowie dekady turbiny słoneczne i wiatrowe będą w stanie świadczyć elastyczne usługi porównywalne z fabryką zlewek gazowych po niższych cenach z wsparcie przechowywania baterii.

„Pogoń za gazem będzie kosztować podatników miliardy dotacji i wyższe rachunki za energię, podważając cele klimatyczne UE i narażając kraj na presję ze strony zagranicznych dostawców gazu”.

Jeśli podobała Ci się ta historia, możesz zapisać się na nasz cotygodniowy e-mail Wiadomości na temat energii na żywo – Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o drodze do zera netto do 2050 r., możesz się zarejestrować Przyszłe zero netto Biuletyn Informacyjny.

READ  Barry zabiera wyszkolonego sportowca do Polski na łyżwach dla młodych bohaterów (5 zdjęć)