24 lipca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Studentka polskiej szkoły filmowej nominowana do Oscara za „Suknię”

Studentka polskiej szkoły filmowej nominowana do Oscara za „Suknię”

Polski film krótkometrażowy „Sukienka” to opowieść o młodym pracowniku motelu na polskiej granicy, który pragnie miłości, intymności i związku. Bohaterka Julii, grana przez Annę Dzitsuicę, ze względu na bardzo niski wzrost ma trudności ze znalezieniem mężczyzny i często spotyka się z odrzuceniem.

„Jak mantrę, wraz z Conradem Blochem, powiedziano nam w sobie, że nie robimy filmu o krótkiej osobie, ale o kobiecie, która ma takie same pragnienia i marzenia jak inni. Wyjaśnił 29-letni reżyser Tadeusz Łysiak, student Warszawskiej Szkoły Filmowej.

Ojciec reżysera, Tomasz Aciak, był zachwycony wiadomością Oskar Rekomendacja do filmu syna.

„To był najpiękniejszy moment w moim życiu. ்! Przyzwyczaj się lub ulepsz! Niech ten sen trwa! Lord! Tadek z umówionym terminem! Jestem taki szczęśliwy! Tak wiele! Dobra robota, synku! Drogi Boże – dziękuję!”

Zwycięzcy w ’94Cznagrody AkademiiZnany również jako Oscary, zostanie odsłonięty 27 marca podczas oficjalnego pokazu w Dolby Theatre w Hollywood.

„The Truss” będzie walczyć o Oscary u boku innych nominowanych, takich jak „Ala Kachu Tag and Run” Marie Brundel, „On My Mind” Martina Strange-Hansona, „Proszę zatrzymać” Katie Davyley i „Długie pożegnanie”. Węgiel drzewny Anila.