16 lipca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Wybuch we francuskich Pirenejach: dwoje z siedmiorga dzieci zabitych w Saint-Laurent-de-la-Salanque

Wybuch we francuskich Pirenejach: dwoje z siedmiorga dzieci zabitych w Saint-Laurent-de-la-Salanque

Francuski minister spraw wewnętrznych Gerald Darmanin powiedział, że liczba ofiar śmiertelnych w wyniku wybuchu, w którym zraniono również około 30 osób, jest nadal „tymczasowa”, według francuskiego ministra spraw wewnętrznych, który powiedział dziennikarzom, że jest to „historyczna tragedia dla regionu”.

Według BFMTV, filii CNN, eksplozja nastąpiła w nocy około 1:30 czasu lokalnego, powodując pożar w małym dwupiętrowym budynku przy Main Street.

Pułkownik Alexandre Trani, szef operacji przeciwpożarowych i ratowniczych w zachodnich Pirenejach, powiedział BFMTV, że jedna osoba zaginęła i dodał, że istnieje „silne prawdopodobieństwo”, że zaginiona osoba znajdowała się w tym, co zostało z budynku.

Powiedział, że strażacy oceniali, czy konstrukcja jest wystarczająco stabilna, aby rozpocząć przeszukiwanie gruzów w poszukiwaniu zaginionej osoby, dodając, że proces był „bardzo, bardzo skomplikowany, biorąc pod uwagę stabilność budynku”.

Trani dodała, że ​​kolejna osoba, która w wypadku doznała „poważnych poparzeń”, została zabrana do specjalistycznego ośrodka.

Potwierdził BFMTV, że chociaż pożar został ugaszony we wczesnych godzinach porannych, niektóre gorące miejsca pozostały do ​​późnego popołudnia.

Według prokuratora Jean-Davida Cavaye’a wszczęto śledztwo w sprawie wypadku, który powiedział, że przyczyną tego było użycie butli gazowych.

Zdjęcie opublikowane przez Oliviera Dusupta, francuskiego ministra odpowiedzialnego za rachunki publiczne, który udał się na miejsce wybuchu, ukazywało zwęglony wrak budynku.

Ekipy ratunkowe poszukują zaginionych mieszkańców Saint-Laurent-de-la-Salanque, 14 lutego 2022 r.

„Nasze myśli są z ofiarami i ich bliskimi. Państwo jest tu dla nich” – powiedział Dusupet.

Darmanin powiedział BFMTV, że jej obrażenia były zarówno fizyczne, jak i psychiczne.

„W imieniu ojczyzny oferuję całe moje wsparcie i całą moją solidarność z rodzinami i bliskimi ofiar” – dodał Darmanin na Twitterze.

Saint-Laurent-de-la-Salanque to wieś w regionie Pireneje Wschodnie w południowo-zachodniej Francji.

READ  Ukraina kontynuuje ofensywę na Charków pomimo widocznego rosyjskiego odwetu | Ukraina