22 lipca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Klip wideo pokazuje setki kosów spadających z nieba i rozbijających się o chodniki

Klip wideo pokazuje setki kosów spadających z nieba i rozbijających się o chodniki

Na filmie widać setki kosów spadających z nieba w Meksyku i rozbijających się o chodnik. Niektórzy zginęli w wyniku uderzenia.

Okoliczności wydarzenia skłoniły niektórych do zakwestionowania, czy w mediach społecznościowych było to zanieczyszczenie, czy 5G. Jednak ekspert od zwierząt Powiedział gazecie Guardian Prawdopodobnie to ptak drapieżny spowodował, że stado ptaków spadło na ziemię.

Według gazety, nagranie z CCTV zarejestrowało incydent z 7 lutego Lokalna gazeta El Heraldo de Chihuahua. Mieszkańcy gminy widzieli setki martwych kosów na ulicach i chodnikach i wezwali policję.

Dr Richard Broughton, ekolog z brytyjskiego Centrum Środowiska i Hydrologii, powiedział Guardianowi, że wierzy, iż ptak drapieżny goni ptaki.

O czym wszyscy mówią? Zapisz się do naszego modnego biuletynu, aby otrzymywać najnowsze wiadomości dnia

„Nie powinno być w naszych krajobrazach”: Ptasia grypa znaleziona na farmie drobiu w Indianie, blisko 30 000 zabitych indyków, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się choroby

„Wygląda jak drapieżny ptak, jak sokół wędrowny lub sokół wędrowny goniący stado, tak jak w przypadku brzęczących szpaków, i pękł, gdy stado zostało zepchnięte na dół” – powiedział. „Widać, że na początku zachowują się jak fala, jakby zostali wyrzuceni z góry”.

Inne możliwe przyczyny dziwnych upadków obejmują ptaki wdychające toksyczny dym z pobliskiego grzejnika lub stojące na przeciążonej linii energetycznej.

W 2014 roku ptaki Ciągle spadaj z nieba w St. Louis w stanie Michigan, Po żywią się owadami i larwami ze skażonej gleby. Dziesięciolecia skażenia pobliskich byłych zakładów chemicznych doprowadziły do ​​badań kryminalistycznych, w których stwierdzono śmiertelne poziomy DDT u zebranych ptaków.

Śledź reporterkę Ashę Gilbert @Coastalasha. E-mail: [email protected].

Ten artykuł pierwotnie ukazał się w USA TODAY: Setki ptaków zginęło po upadku z nieba w Meksyku: wirusowe wideo

READ  Talibowie zakazują pracy kobiet w organizacjach pozarządowych, co zagraża działaniom humanitarnym