7 grudnia, 2023

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Wojna między Izraelem a Hamasem zaostrza się, gdy Stany Zjednoczone rozmieszczają dodatkową tarczę antyrakietową na Bliskim Wschodzie

Wojna między Izraelem a Hamasem zaostrza się, gdy Stany Zjednoczone rozmieszczają dodatkową tarczę antyrakietową na Bliskim Wschodzie

Według dwóch źródeł zaznajomionych z dyskusjami, rząd USA wywierał presję na Izrael, aby odłożył nieuchronną inwazję na Gazę, aby umożliwić uwolnienie większej liczby zakładników Hamasu i zapewnić pomoc Gazie.

Uwolnienie dwóch Amerykanów zatrzymanych w piątek przez Hamas wskazuje na możliwość uwolnienia ponad 200 osób, które prawdopodobnie zostały porwane przez ten ruch zbrojny po jego krwawych atakach dwa tygodnie temu.

„ [administration] „Naciskałem na izraelskie przywódcy, aby odroczyli spotkanie ze względu na postęp na froncie z zakładnikami” i potrzebę sprowadzenia ciężarówek z pomocą do Gazy, powiedziała jedna z osób zaznajomiona z dyskusjami.

Rada Bezpieczeństwa Narodowego nie odpowiedziała natychmiast na komentarz.

Kiedy w sobotę prezydenta USA Joe Bidena zapytano, czy zachęca Izrael do opóźnienia inwazji, odpowiedział: „Rozmawiam z Izraelczykami”.

Katar, który pełni rolę mediatora między Stanami Zjednoczonymi a Izraelem, prowadzi rozmowy z Hamasem na temat uwolnienia zakładników, odkąd zostali porwani przez Hamas dwa tygodnie temu. Według dyplomaty zaznajomionego z rozmowami negocjacje obejmowały rozmowy na temat dostarczenia bardzo potrzebnej pomocy dla Gazy i konieczności tymczasowego zawieszenia broni w celu usunięcia więźniów. Izrael nie dał do zrozumienia, że ​​rozważa zawieszenie broni.

Nie wydaje się, aby Hamas zyskał cokolwiek konkretnego po piątkowym uwolnieniu Judith Tai i Natalie Raanan.

Brygady Al-Kassam, wojskowe skrzydło ruchu Hamasu, oświadczyły w sobotę w oświadczeniu, że są gotowe uwolnić „dwie zatrzymane osoby”, które zidentyfikowała z imienia i nazwiska. W oświadczeniu stwierdzono, że w proponowanym procesie nowego zwolnienia zostaną zastosowane „te same procedury”, które zastosowano w celu uwolnienia rodziny Raana.

Biuro izraelskiego premiera Benjamina Netanjahu odpowiedziało na zarzuty w sobotni wieczór, stwierdzając, że nie będzie komentować „fałszywej propagandy” Hamasu, dodając, że izraelski rząd „będzie w dalszym ciągu robić wszystko, co konieczne, aby wszyscy więźniowie i osoby zaginione mogli wrócić do ojczyzny”. „

READ  1300 ukraińskich żołnierzy poległych w „wojnie zagłady”

Urzędnik w Kancelarii Premiera Izraela powiedział w piątek CNN, po wiadomościach o uwolnieniu Amerykanów, że mogła to być próba Hamasu bagatelizowania wojskowej reakcji Izraela.

„Który [military] Urzędnik powiedział, że presja nie zmniejszy się, ponieważ zostali zwolnieni. Dodał: „To nie zmieni misji, którą jest rozbicie Hamasu”.