1 marca, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Wiodąca partia tworząca Ministerstwo Transformacji Energetycznej

Wiodąca partia tworząca Ministerstwo Transformacji Energetycznej

Jeśli w październikowych wyborach partia rządząca zwycięży trzecią kadencję z rzędu, polski rząd utworzy ministerstwo transformacji energetycznej.

Premier Mateusz Morawiecki przemawia podczas obchodów 35. rocznicy głównych strajków górniczych w Polsce, które doprowadziły do ​​upadku komunizmu w kraju. obiecał Transformacja górnictwa i szerzej rozumianej energetyki.

Morawiecki powiedział, że nowe ministerstwo pomoże znaleźć „właściwą odpowiedź” na południe Polski, największe w kraju złoże węgla kamiennego, i związane z tym wyzwania, jakie przed nim stoją. Przemysł wydobywczy.

Premier zauważył także, że unijna polityka klimatyczna jest „zbyt ostra” dla regionu. Polska jest wspólna spadł Jej europejscy sąsiedzi wdrażają energię odnawialną. W 2022 roku powstała Polska 69% jego energii węgiel, a 79% z paliw kopalnych.

Jest Polska Planowano wyładunek węgla Do 2049 r. Według Międzynarodowa Agencja EnergetycznaAby osiągnąć zerową emisję netto do 2050 r., wszelka niezrównoważona produkcja węgla musi zakończyć się do 2040 r.

Polska ma już ministerstwo energii, powołane w 2015 roku, kiedy do władzy doszła rządząca partia Prawo i Sprawiedliwość (PiS). Po wyborach w 2019 r. obowiązki Ministra Energii podzielić pomiędzy Ministerstwo Aktywów Państwowych, które nadzoruje spółki energetyczne i wydobywcze oraz Ministerstwo Klimatu i Środowiska, które ustala politykę energetyczną.

Aktualne badania sugerują Prawicowy PiS ma szansę na bezprecedensową trzecią kadencję.

Oświadczenie Morawieckiego jest następstwem nowego strategicznego rozwoju Polskiej Grupy Energetycznej (PEG), największego producenta energii w kraju.

KOŁEK powiedział w zeszłym tygodniu Dąży do zwiększenia wskaźnika dekarbonizacji i stopniowego wycofywania wytwarzania węgla do 2030 r. Departament Górnictwa skrytykował to ogłoszenieWyrażane są obawy o przyszłość polskiego górnictwa węglowego.