31 maja, 2024

Magyar24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i raporty specjalne z. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Polak Sebastian Gawroński na Paryż 2024: „Będę walczył o kwalifikacje”

Polska gimnastyczka Sebastian Gawroński Ma nadzieję, że jego występ na mistrzostwach świata w Antwerpii pod koniec tego miesiąca zakwalifikuje go bezpośrednio do przyszłorocznych Letnich Igrzysk Olimpijskich w Paryżu, ale już kalkuluje i mobilizuje się do wybrania innej trasy do Paryża z ulepszonymi treningami podczas serii Pucharu Świata w 2024 roku.

Gawroński zapewnił Antwerpii wszechstronne miejsce dzięki występowi na Mistrzostwach Europy w Antalyi w kwietniu, gdzie w kwalifikacjach zajął 38. miejsce.

Siedmioletnie osiągnięcia Gawrońskiego w Pucharze Świata czy World Challenge Cup potwierdzają jego ocenę, że ma największe szanse na zdobycie skarbca w Paryżu. Gawroński w Pucharze Świata 2016 w Cottbus zajął siódme miejsce w skoku; pierwszy w skoku i ósmy na poręczach podczas World Challenge Cup 2019 w Guimarães; trzeci w skoku, siódmy na stabilnym ringu i ósmy na poręczach podczas World Challenge Cup 2020 Sompatheli; ósmy w skarbcu na Mistrzostwach Świata w Baku 2022; trening na szóstym piętrze podczas World Challenge Cup Koper 2022; oraz sala gimnastyczna na szóstym piętrze w Cottbus na Mistrzostwa Świata w 2023 roku.

Urodzony 12 kwietnia 1996 w Katowicach, trenuje pod boksami Gawrońskiego. Michał Boguś I Patryka Rabstajna w AZS AWF w Katowicach. Obecnie studiuje studia magisterskie na kierunku Wychowanie Fizyczne na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach.

Gawroński jest jedną z trzech polskich gimnastyczek, które awansowały na tegoroczne mistrzostwa świata, będące eliminacjami do Paryża. Dołączenie do niego w Antwerpii będzie członkiem drużyny Cockera Carnzarka44. miejsce w rankingu wszechstronnym w Antalyi zapewniło mu miano wszechstronnego i dwukrotnego olimpijczyka. Marta Bihan-KulesaKto będzie rywalizował na równoważni?

W wywiadzie dla International Gymnast Online Gawroński przedstawia swoje ostatnie i planowane ulepszenia, a także plany i aspiracje dotyczące Antwerpii i Paryża.

idę: Turniej w Antwerpii rozpoczyna się za kilka tygodni, jakie więc są główne zmiany, które wprowadzisz w swoim planie na tym etapie?

READ  Estonia i Polska dołączają do bojkotu Kongresu FIG - Zimnovosti

SG: Na tym etapie przygotowań staram się ujednolicić procedury Mistrzostw Europy i być może nieco utrudnić procedury niektórych instrumentów.

idę: W kwalifikacjach w Antalyi nie prezentowałeś się regularnie, wszechstronnie. Czy chcesz powiedzieć, że nie jesteś wystarczająco zaawansowany w swoich treningach, aby przygotować się do sześciu standardowych programów, może robisz wystarczająco dużo, aby zakwalifikować się do Antwerpii lub czegoś innego?

SG: Wszystko poszło nie po mojej myśli. Koń z łękami był dla mnie przeszkodą przez lata, a małe błędy przy lądowaniu na ziemi i jeden błąd podczas lądowania na kółkach dały rezultat, który widzieliśmy. Nie wszystkie są spowodowane słabą produkcją. Wydaje mi się, że stres związany z tym, jak ważne były te zawody dla zakwalifikowania się do mistrzostw świata i walki o igrzyska olimpijskie, był prawdopodobnie głównym czynnikiem.

idę: Patrząc na twoje możliwości zakwalifikowania się do Paryża, czy czujesz, że masz większe szanse w klasyfikacji generalnej, czy na jednym lub kilku swoich najlepszych sprzęcie, takim jak sklepienie i podłoga? A może uważasz, że Twoje szanse są równe w przypadku wszystkich narzędzi?

SG: Moim zdaniem największą szansę widzę dla siebie w skarbcu. Ogólnie rzecz biorąc, jeśli nie powtórzą się błędy z Mistrzostw Europy, też mam taką nadzieję. Jeśli chodzi o podłogę, wielu gimnastyczek przewraca się naprawdę dobrze, więc może być ciężko.

idę: Zdobyłeś pierwszy medal World Challenge Cup w 2019 roku, złoto. Do tej pory byłeś na trzech finałach Pucharu Świata lub World Challenge Cup w 2022 i 2023 roku. Co będzie potrzebne, aby powrócić na podium podczas nadchodzących Pucharów Świata?

SG: Moi trenerzy i ja spędziliśmy ostatnie kilka miesięcy próbując utrudnić drugie skoki. Dwa skoki z dobrym wynikiem 5,6 (stopień trudności) dają już możliwość myślenia o dalszych zwycięstwach. Czas pokaże.

READ  GE i PKN ORLEN tworzą sojusz morski w Polsce

idę: Zwłaszcza w przypadku Antwerpii, jeśli chcesz dostać się do finału w skoku i na parkiecie, jakiego rodzaju ulepszenia lub szczegóły będą potrzebne, aby dostać się do pierwszej ósemki?

SG: Jak wspomniałem, w Vault myślę, że dwie zakładki wersji 5.6 dają taką możliwość. Jeśli chodzi o podłogę, są pewne trudności. Dobre lądowanie może dać dobry wynik, ale nie wiem, czy wystarczy na pierwszą ósemkę.

idę: Jeśli swoim występem w Antwerpii nie zakwalifikujesz się do Paryża, jaki będziesz mieć plan na lata 2023 i 2024, ponieważ będą inne możliwości zakwalifikowania się?

SG: Jeśli teraz nie wygram, wrócę na siłownię i spędzę resztę roku przygotowując się do większych trudności w grze na dwóch lub trzech instrumentach i walczę o zakwalifikowanie się do Pucharu Świata.

idę: Rozumiemy, że Twoimi zainteresowaniami są gotowanie, kino i gra w bilard. Co ci się w nich podoba?

SG: Jeśli chodzi o gotowanie, uwielbiam spędzać czas w kuchni i gotować wszystko. Lubię filmy akcji, mój ulubiony aktor Jason Statham. A skoro mowa o bilardzie, precyzja wymagana zarówno w tym, jak i w gimnastyce. To właśnie czasami pociągało mnie do aktorstwa. Każda z tych opcji w pewnym stopniu odrywa mnie od codziennych zajęć gimnastycznych.

Inne najnowsze artykuły na temat polskich gimnastyczek z International Gymnast Online:

Polska olimpijka Marta Bihan-Kulesza w wieku 36 lat: „Nie powiedziałam jeszcze ostatniego słowa”

Układ inspirowany Madonną przywraca Bihan-Kulesę do mody na gimnastykę